אירופה ננעלה בעליות חדות בדחיפת נתון מאקרו: הדאקס זינק 2.3%

נתון המכירות הקמעונאיות באירופה הכה את תחזיות האנליסטים. הקאק טיפס ב-2%. מניית קרדיט סוויס זינקה 5.25%
 |  (2)
אירופה עולה
בורסות אירופה נסחרו היום (ג') ברמות שיא של ארבע וחצי שנים, זאת על רקע נתוני מאקרו חיוביים ביבשת הישנה וכן לאור ספקולציות כי הבנקים המרכזיים ברחבי העולם ימשיכו בצעדים מוניטריים כדי לתמוך בהתאוששות כלכלית.

תשומת הלב של המשקיעים באירופה היו נשואות לכיוון מדינות ה-PIGS, והאם הממשלות באירופה אכן ימשיכו במדיניות הצנע להפחתת הגירעונות התקציביים לאור תוצאות הבחירות באיטליה. פקידים בגוש האירו אמרו לבלומברג שהמדיניות התקציבית עשויה להתגמש לאור ההתנגדות החריפה ביבשת כנגד צעדי הצנע. בינתיים, שר האוצר הצרפתי פייר מוסקוביצ'י אמר כי קיצוצים עמוקים במדינתו כלל לא באים בחשבון.

עם סיום יום המסחר מדד הדאקס זינק 2.3%, מדד הפוטסי עלה 1.36% ומדד הקאק הצרפתי טיפס ב-2%. בספרד, ה-IBEX רשם גם הוא עליות נאות והתחזק ב-2.14%. מדד מילאנו הוסיף 2.78% לערכו.

בגזרת המאקרו, נציין את נתון המכירות הקמעונאיות באירופה רשמו זינוק של 1.2%, זאת לעומת צפי לעלייה מתונה יותר של 0.2%, ולנתון שלילי של מינוס 0.8% בחודש הקודם. בנוסף, מדד מנהלי הרכש במגזר התעשייתי באירופה רשם נתון חיובי של 47.9 נקודות, גבוה ביחס לצפי האנליסטים כי הוא יישאר ללא שינוי ברמה של 47.3 נקודות בלבד.

נציין גם כי המשקיעים באירופה מעודדים מנאומה של סגנית יו"ר הפדרל רזרב, ג'נט ילן, בו אמרה כי הבנק המרכזי של ארה"ב צריך להמשיך בתוכנית ההרחבה הכמותית בהיקף של 85 מיליארד דולר מדי חודש בחודשו. דבריה של ילן באים בהמשך לעדותו של יו"ר הפד ברננקי שהציג את היתרונות הגלומים בתוכנית ההרחבה הכמותית להתאוששות הכלכלה האמריקנית.

"צפינו אתמול שסגנית יו"ר ה'פד' ג'נט ילן תכה את השוק עם רטוריקה התומכת בתוכנית ההרחבה הכמותית, והיא לא איכזבה", אמר לבלומברג כריס ווטסון, אסטרטג שוק ראשי ב-IG שבמלבורן, "בימים האחרונים, כמה מאנשי המפתח של ה'פד' ציינו שהם לא הולכים לשום מקום בזמן הקרוב והם עדיין מדגישים כי יתרונות תוכנית ההרחבה הכמותית עולה על החסרונות".

בשוק המניות, נציין את מניות שירות הדואר הגדול באירופה, דויטשה פוסט, שרשם של 542 מיליון אירו ועקף את תחזיות האנליסטים. החברה ציינה כי היא צופה רווח ב-2013 שנע בין 2.7-2.95 מיליארד אירו, בהוואה לאומדן האנליסטים שצופה רווח של 2.87 מיליארד אירו.

בנוסף, מניות הבנקים באירופה מושכות את המדדים המובילים ביבשת. בשעה זו, בנקו סנטאנדר עלה ב-1.9% בבורסת מדריד, דויטשה בנק התקדם ב-2.76% בבורסת פרנקפורט וקרדיט סוויס זינקה 5.25% בבורסת ציריך.
תגובות לכתבה(2):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 2.
  שתתפוצץ (ל"ת)
  בועה 05/03/2013 22:54
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור
 • 1.
  בעולם העולה ומה אצלנו? (ל"ת)
  קובי 05/03/2013 19:59
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור