שנחאי טסה 2.3% לאחר אשרור תחזית הצמיחה: "סין מצאה קונים היום"

יעד הצמיחה ב-2013 נשאר בשיעור של 7.5% למרות תוכניות הממשל לריסון שוק הנדל"ן במדינה. ביתר הבורסות: הקוספי התקדם ב-0.15%
 | 
אסיה
בורסות אסיה סגרו את יום המסחר (ג') בעליות שערים, בהובלת בורסת שנחאי שזינקה 2.3% ומתאוששת מעט מהנפילה שרשמה אתמול. נראה כי המשקיעים במזרח הרחוק התעודדו מהנחישות של הבנקים המרכזיים ברחבי העולם להמשיך בהקלות המוניטריות ולהזרים כספים לשווקים.

בנוסף, המשקיעים אופטימיים כפועל יוצא מהחלטת הממשל הסיני לשמור על היעד המקורי של הצמיחה ב-2013, זאת למרות הצעדים האגרסיביים שנקט בשוק הנדל"ן המקומי אתמול, כמו גם מנתוני מאקרו חיוביים שהתפרסמו באוסטרליה.

ביתר שווקי אסיה, הניקיי היפני התקדם ב-0.3%, ההאנג סנג עלה 0.1% והקוספי הדרום-קוריאני סגר בעליות שערים של 0.15%. הדולר בשעה זו נחלש ב-0.4% מול הין היפני.

כאמור, התבטאויות של בכירים בבנקים המרכזיים ביפן ובארה"ב באשר להמשך יישום התוכנית המוניטרית נותנת רוח גבית לעליות בשווקים. כך, סגנית יו"ר הפדראל רזרב, ג'נט ילן, אמרה אתמול במסגרת נאום שנשאה בוושינגטון כי הבנק המרכזי של ארה"ב צריך להמשיך ברכישת אג"חים מדי חודש בחודשו: "בשלב זה, איני רואה גורם שיביא את ה'פד' לקצץ או לבצע שינויים בתוכנית ההרחבה הכמותית". גם המועמד לתפקיד סגן נגיד הבנק היפני, קיקו איווטה, מסר כי לדעתו הבנק המרכזי היפני צריך להרחיב תוכנית ההקלה המוניטרית במדינה.

"הנטייה המתמשכת של הבנקים המרכזיים בעולם לנקוט בצעדי הרחבה מוניטריים מספקת תמיכה חסרת תקדים למשקיעים, אמר לבלומברג בנג'מין יאו, אסטרטג בבנק ברקליס שבסינגפור, "מגמת הסטת הכספים לנכסי סיכון תימשך ב-2013".

בגזרת המאקרו, במסגרת דו"ח שהוציא ראש הממשלה הסיני וון ג'יאבאו בכינוס השנתי של הקונגרס, נתגלה כי הממשל הסיני שמר על יעד הצמיחה המקורי בשיעור של 7.5% ב-2013, ובמקביל הוריד את שיעור האינפלציה ל-3.5% בלבד, כלומר ישנה שאיפה מצד הממשל לשמור על רמות המחירים במדינה ללא פגיעה בהתרחבות.

נציין גם כי הבנק המרכזי באוסטרליה הותיר את שיעור הריבית ללא שינוי ברמה הנמוכה זה 50 שנה. בנוסף, לפי דו"חות ממשלתיים שפורסמו במדינה, המכירות הקמעונאיות במדינה גדלו בחודש ינואר בשיעור גבוה יותר מתחזיות הכלכלנים המוקדמות, מה גם שהגירעון בחשבון השוטף הצטמצם באופן בלתי צפוי מאז חודש דצמבר.

אמש סגרו המדדים המובילים בארה"ב בעליות שערים, זאת למרות החששות מהשלכות ה"סקווסטר". עלה ב-0.27%, מדד ה-S&P500 התקדם ב-0.46% ומדד הנאסד"ק סגר בעליות שערים של 0.39%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה