גולדמן זאקס: "ענפי הטלקום והנפט-גז - עדיין מלכודות של ערך"

בגולדמן צופים התאוששות מתונה של הצמיחה הגלובלית בשנה הקרובה ומקווים שהצמיחה תאיץ אל תוך שנת 2014. הסקטורים המומלצים: מכוניות, היי-טק, מוצרי צריכה פרטית ושירותים רפואיים
 | 
גולדמן סאקס
גולדמן זאקס מפרסם היום (ב') סקירה אסטרטגית לחודש מארס לפיה מצפים כלכלני הבנק להתאוששות מתונה של הצמיחה הגלובלית בשנה הקרובה ומקווים כי הצמיחה תאיץ אל תוך שנת 2014.

בהתייחסות לשוק המניות באירופה אומרים בגולדמן זאקס כי הוא נותר עם ערך טוב, במיוחד ביחס לשוק האג"ח. אולם בטווח הזמן הקצר הסיכונים הם גבוהים והצמיחה המקומית זוחלת באיטיות. "אנחנו מחפשים סיפורים טובים של צמיחה מובנית, שעדיין לא מתומחרים בכבדות".

כלכלני הבנק מוסיפים, "אנו לא מחפשים סיקליקליות או דפנסיביות אלא מחפשים צמיחה. אנו חושבים שסקטורים כמו תעשיית כלי הרכב, היי-טק, מוצרי צריכה פרטית וענף השירותים הרפואיים נופלים לקטגוריה הזו של צמיחה חזקה ותמחור לא יקר ולכן אנו מעלים את המלצתינו ל"משקל יתר".

"אנו מאמינים כי מספר קטגוריות עומדות בפני שינויים מבניים מתמשכים, כולל ענף הטלקום וענף הנפט וגז שמהווים לדעתינו עדיין מלכודות של ערך (Value Traps). אנו ממשיכים להמנע מחשיפה לתחומים אלו, למרות השווים הנמוכים בהם ומותירים את ההמלצה לשני הענפים האלו "משקל חסר".

על המניות בענף המזון והמשקאות אומרים בגולדמן זאקס כי הוא מעיד על "צמיחה יקרה" ולכן נותרים נייטרלים ביחס לכדאיות ההשקעה בו. "למרות הצמיחה החזקה והתנודתיות הנמוכה בענף המזון והמשקאות, התמחור היחסי של המניות בענף זה קרוב לשיא כל הזמנים".

בהתייחסות לענף הפיננסים באירופה ממשיכים האנליסטים של הבנק להעדיף את ההשקעה בחברות על פני ההשקעה בבנקים. ענף זה נותר עם המלצת "משקל יתר". "חברות הביטוח נהנות מסיכון מופחת, תשואות גבוהות יותר ושווי לא יקר מדי".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה