צפירת הרגעה: איטליה השלימה גיוס של 6.5 מיליארד אירו - מילאנו עולה 0.5%

בורסות אירופה עברו להיסחר בעליות שערים, האירו מתחזק מול הדולר. תשואות האג"ח הממשלתי האיטלקי מגיבות בחיוב
 | 
איטליה ברלוסקוני ברסני
הבחירות באיטליה הביאו לחשש ולתנודתיות רבה בשווקים הגלובליים בשני ימי המסחר האחרונים. אולם, עם קבלת תוצאות מכרז האג"ח האיטלקי עולה כי החששות אינם באים עדיין לידי ביטוי בגזרת החוב הממשלתי.

ממשלת איטליה הצליחה להנפיק בהיקף של 6.5 מיליון אירו בביקושי יתר של 1.65. עם זאת, תשואת האג"ח עלתה ל-4.83% לעומת 4.17% במכרז האג"ח הקודם. למרות העליית התשואות החדה, התשואה ל-10 שנים הייתה נמוכה מצפי האנליסטים, שחלקם צפו זינוק ליותר מ-5% . בתגובה, האירו עבר להתחזקות בשיעור של 0.1% מול הדולר.

באיטליה נמשכת התסבוכת הפוליטית לאחר הבחירות הכלליות. ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, שדוגל בביטול העלאות המיסים אף רטרואקטיבית, עדיין נושף בעורף קואליציית השמאל-מרכז בראשות פיירלואיג'י ברסני שתומכת בצעדי הצנע. החשש הגדול של המשקיעים הוא שתוצאות הבחירות באיטליה הינה סנונית ראשונה בכל הנוגע להתחזקות הגורמים הקיצוניים באירופה שמתנגדים לצעדי הצנע ביבשת.

למרות ההתחזקות של מטבע האירו מול הדולר, אדם מאיירס, בכיר בקרדיט אגריקול, אמר לרויטרס כי מדובר בהתאוששות זמנית: "חולשת האירו הולכת לחזור ואני חושב שנראה בסוף היום ירידה חדה אל מתחת לרמות השפל של אתמול. קואליציה גדולה לא תוכרז בזמן הקרוב ועד שלא יתקיימו בחירות חדשות עננת אי הוודאות צפויה להעיב על השווקים ועל האירו".

נציין כי אתמול ממשלת איטליה צלחה את המבחן הכלכלי הראשון שלה, זאת לאחר שהצליחה לגייס 8.75 מיליארד אירו בהנפקת אג"ח ממשלתיות ל-6 חודשים ובריבית של 1.237%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה