נתוני הייצור בסין מעיבים על התאוששותה; "יסודות כלכליים חלשים"

מדד שנחאי ירד בשבוע שעבר את הירידה הגדולה ביותר מאז מאי 2011 על רקע החששות כי הממשלה תרחיב את ההגבלות על שוק הנדל"ן בכדי לבלום את עליית מחירי הבתים
 | 
סין
סין, הכלכלה השנייה בגדלה בעולם, ממשיכה לספק נתוני מאקרו והפעם מציגה נתונים אודות קצב הייצור במדינה. על פי סקר שנערך, הייצור התרחב בקצב האיטי ביותר בארבעת החודשים האחרונים.

הקריאה הראשונית של מדד מנהלי הרכש עמדה על 50.4 נקודות בפברואר, זאת בהשוואה לקריאה של 52.3 בינואר והערכות של 11 אנליסטים שעמדו על 52.2 נקודות. נציין, כי נתון גבוה מ-50 נקודות מצביע על התרחבות, אולם הקצב האיטי שנרשם מדגיש את הרוח הנגדית הנושבת בפני קובעי המדיניות של הכלכלה השנייה בגדלה בעולם.

מדד שנחאי ירד בשבוע שעבר את הירידה הגדולה ביותר מאז מאי 2011 על רקע החששות כי הממשלה תרחיב את ההגבלות על שוק הנדל"ן בכדי לבלום את עליית מחירי הבתים. "עובדה זו מטילה צל על התאוששותה של סין", אמר Zhang Zhiwei הכלכלן הראשי בנומורה, והוסיף כי "יסודות כלכליים בסין עשויים להראות כי הם חלשים מהצפוי".

כלכלת סין התרחבה 7.9% בשלושת החודשים האחרונים של שנת 2012 לעומת השנה הקודמת, עלייה ראשונה לאחר 8 חודשים רצופים. הצמיחה עשויה להאיץ ל-8.2% ברבעון הנוכחי, בהתאם להערכות של 23 אנליסטים בבלומברג.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה