דרגי: "טיפול בשער החליפין אינו חלק מהמדיניות אבל חשוב לצמיחה"

כך אמר היום יו"ר הבנק האירופי המרכזי בנאום בפני הפרלמנט האירופי: " האינפלציה השנתית צפויה לרדת מתחת לרמה של 2% בטווח הקרוב"
 | 
מריו דראגי
"טיפול בשער החליפין של היורו אינו חלק ממדינות הבנק האירופי המרכזי", כך אמר היום (ב'), יו"ר הבנק מריו דרגי כאשר נאם בפני הפרלמנט האירופי. "למרות זאת, עדיין מדובר בכלי חשוב לצמיחה ויציבות מחירים" הוסיף דרגי.

בנאומו, דראגי התייחס גם לשעור האינפלציה בגוש האירו: "האינפלציה השנתית בגוש ממשיכה להתמתן והיא ירדה מרמה של 2.5% באוקטובר לרמה של 2.2% בנובמבר ודצמבר ול-2% בינואר", אמר והוסיף כי האינפלציה השנתית צפויה לרדת מתחת לרמה של 2% בטווח הקרוב.

שער היורו הגיע לאחרונה לשיא של 15 חודשים לעומת הדולר, מה שסיבך את יכולת קבלת ההחלטות של הבנק האירופי המרכזי עקב הציפיות החדשות שנוצרו בנוגע לטיפול במשבר החובות שפוקד את היבשת.

נזכיר שביום שבת ננעלה וועידת ה-G20 כאשר במרכז הדיונים עמדו משבר החוב באירופה ו"מלחמת המטבעות העולמית". המלחמה מיוחסת לרצון המנהיגים לקבוע מדיניות ברורה לגבי יכולת המדינות בעולם לבצע בשער המטבע המקומי, זאת במטרה להטיב עם הייצוא מהמדינה. כאמור, הדיונים סביב סוגיית המטבע נבעו בעיקרם מהמדיניות האגריסבית של ממשלת יפן להפחתת שוויו של הין המקומי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה