ביום שלישי יחשפו הפרוטוקולים של הפד': האם מחיר הנפט יושפע?

אנליסטים ב-CNBC מעריכים שהמדיניות המונוטרית של הפד', כפי שתשתקף מהפרוטוקולים המדוברים, תצביע על הפסקת התמריצים לכלכלה האמריקנית מוקדם יותר מהצפוי. מחירי הנפט יחזרו לעלות?
 | 
אסדה
הראלי במחירי הנפט עלול להמשיך להתמתן במהלך השבוע הקרוב, זאת לאחר שביום שישי האחרון המחיר נפל בבורסת הסחורות בניו יורק ב-1.5% ל-95.86 דולר לחבית. ירידות שהמשיכו גם ביומיים האחרונים.

על פי אנליסטים, מה שצפוי להשפיע על המסחר בזהב השחור הוא אחד האירועים המרכזיים של שבוע המסחר בארה"ב, חשיפת חלק מהפרוטוקולים של ועדת השוק הפתוח ביום רביעי הקרוב.

אנליסטים ב-CNBC מעריכים שהמדיניות המונוטרית של הפד', כפי שתשתקף מהפרוטוקולים המדוברים, תצביע על הפסקת התמריצים לכלכלה האמריקנית מוקדם יותר מהצפוי. במקרה שאכן התחזית תתממש צפויה להיות עליה בערך הדולר, מה שישפיע כמובן גם על המסחר בנפט.

הסיבה לכך היא שדולר חזק הופך סחורות הצמודות לדולר , כגון נפט, לייקרות יותר, במיוחד עבור קונים המשלמים במטבעות כמו היורו והין. ההתייקרות תוביל לירידה בביקוש לחביות נפט, מה שיגרום לירידה במחירי החבית.

נציין כי לגבי היצע הנפט, החודש פורסם על ידי JODI (ארגון המאגד נתונים אודות מחירי האנרגיה בעולם), כי עיראק וערב הסעודית חתכו את ייצוא הנפט בחודשים נובמבר ודצמבר 2012, וזאת בעוד שונצאולה הגבירה את ייצוא הנפט ממדינתה לרמה הגבוהה ביותר מזה 4 שנים.

על פי הנתונים שנאספו, עיראק, יצאנית הנפט השניה בגודלה ב-OPEC, אחרי ערב הסעודית, חתכה את ייצוא הנפט בחודש דצמבר ב-10% לרמה של 2.35 מיליון חביות ליום ביחס לחודש נובמבר. ערב הסעודית מאידך, הפחיתה את כמות חביות הנפט היוצאות מהמדינה בחודש דצמבר ב-1.3% ביחס לחודש נובמבר, שפל של 15 חודשים. לידיעה המלאה
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה