ברוכים הבאים לאתר החדש של
רצינו להראות לכם מה חדש
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תוכלו להירשם לאתר, לנהלאזור אישי
ולהגדיר ניירות למעקב
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו את כל המדורים בתחום
שוק ההוןבמקום אחד
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את כל הנתונים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
כל הנתונים והכתבות
במדורהמטבעות הדיגיטליים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
בואו לצפות
בתוכניות החדשות שלנו
להמשך הדרכה מעבר לאתר
נתוני אג“ח
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גרפים אינטראקטיביים
להמשך הדרכה מעבר לאתר
תצוגת נתוני מט“ח חדשה
להמשך הדרכה מעבר לאתר
מניות ארביטראז‘
להמשך הדרכה מעבר לאתר
ריכזנו עבורכם את הקרנות
להמשך הדרכה מעבר לאתר
גלישה נעימה
מערכת
להמשך הדרכה מעבר לאתר

נתון חלש בגרמניה: התמ"ג התכווץ ב-0.6% בלבד ברבעון הרביעי

הכלכלה החזקה ביותר באירופה התכווצה ב-0.6% ב-Q4 לעומת צמיחה של 0.2% ב-Q3 לאור הירידה בייצוא וירידה בהשקעות של חברות גרמניות
אנגלה מרקל, צילום: Getty images Israel
משבר החובות באירופה נותן את אותותיו על הכלכלה הגרמנית, שנחשבת לכלכלה החזקה ביבשת וכסמן מוביל לבחינת מצבה. הבוקר (ה') פירסם משרד הסטטיסטיקה הפדראלי הגרמנית את נתוני התמ"ג שם, לפיהם עולה כי גרמניה התכווצה בשיעור של 0.6%, גבוה מתחזיות האנליסטים להתכווצות מתונה יותר של 0.5%. נציין כי התמ"ג הגרמני רשם ברבעון השלישי עלייה של 0.2%.

נציין כי מוקדם יותר פירסם משרד הסטטיסטיקה הצרפתי את נתוני התמ"ג שם, לפיו כלכלת צרפת התכווצה ב-0.3% ברבעון הרביעי של שנת 2012, נתון שפיספס את תחזיות האנליסטים שצפו להתכווצות מתונה יותר של 0.2%. גם נתון התמ"ג בגוש האירו פספס את התחזיות להתכווצות של 0.4%, כשרשם ירידה של 0.6% ברבעון הרביעי של 2012. בתגובה לנתונים, מדדי אירופה נסחרים בירידות שערים חדות והאירו נחלש ב-1% מול הדולר.

ההתכווצות בכלכלה הגרמנית הינה כפועל יוצא מירידה חדה ביצוא ומהשקעה פחותה יותר של חברות בפיתוח, כמו גם עלייה בהוצאות משק הבית והוצאות הממשלה. הבונדסבנק הפחית את תחזיות הצמיחה לשנת 2013 ל-0.4%, אולם ציין כי יש סימנים שגרמניה חוזרת לאיתנה מהשפל שרשמה ברבעון הרביעי, עם צפי לשיפור בעסקים, באמון המשקיעים וירידה בשיעור האבטלה.

"הירידה בתמ"ג הגרמני ברבעון הרביעי נובעת בעיקר מחוסר הוודאות הגדול שנגרם על ידי משבר החובות האירופי, כאשר הפספוס ביחס לתחזית האנליסטים המוקדמת אינה דרמטית", אמרה לבלומברג אולריקה רונדורף, כלכלנית בקומרנסבנק טרם פירסום דו"ח התמ"ג', "אי הוודאות הזו נעלמה מתודעתם של המנהלים בחברות האירופאיות יותר מהר מהצפוי. הרבעון הראשון של 2013 צפוי לספק הפתעה חיובית".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה