למרות האופוריה: "המדיניות המוניטרית של יפן תסתיים בדמעות בשנת 2015"

הכלכלן הראשי ב-BNP Paribas מציג נקודת מבט שונה על המדיניות בה נוקטת יפן. "עלייה דרסטית בתשואות האג"ח ל-10 שנים"
 | 
דגל יפן
יפן היא אחד מהיעדים היותר פופולרים להשקעה בימים אלו. אין ספור אסטרטגים ואנליסטים בוול סטריט ממליצים פעם אחר פעם, כאשר הקונצנזוס בינם ובין המשקיעים כי היחלשות הין, שמגיעה בעקבות המדיניות המוניטרית והפיסקלית במדינה, היא מצוינת לכלכלת יפן.

ואולם, Ryutaro Kono, הכלכלן היפני הראשי ב-BNP Paribas מציג נקודת מבט שונה בהחלט על המדיניות החדשה במדינה. הכלכלן, במכתב ללקוחותיו בבנק, אמר כי "ההרחבה הפיסקלית מגבירה את הצמיחה רק כאשר אנו נמצאים בעיצומה, אין לה השפעה ארוכת טווח. כאשר יפוג האפקט של הדפסת הכסף, אנו נצפה בהאטה כלכלית מלווה באינפלציה גבוהה, והחוב הציבורי יהיה כל כך נפוח, עד כי ההסתברות למשבר תקציבי תמריא פלאים".

הכלכלן המשיך להסביר את טענותיו: "החברות הדמוקרטיות נוטות לרצות תוצאות מהירות, אבל אין נוסחה לדחיפה ולצמיחה באופן מיידי. חוסר הסבלנות לרפורמה מבנית מביאה את הכלכלה לתלות במדינות קצרות רואי".

קונו הציג גם תחזית לשנים הקרובות, שמצייגת את נבואתו באשר להידרדרות הכלכלה היפנית. "שיעור האטלה בסוף השנה יעמוד על 3.7%, בסוף 2014 הוא יגיע ל-3.6% ובסוף שנת 2015 כבר יעמוד על 3.4%. בגלל שהציפיות לדיפלציה כבר מושרשות, אולי תהיה שם בתחילה עלייה קלה בלבד של . אולם, אנו צופים כי האינפלציה תתחיל להרים ראשה ככל שהתעסוקה תלך ותגדל".

באשר לתחזיות לגבי תשואות האג"ח של ממשלת יפן ל-10 שנים, קונו צופה כי תהיה עלייה דרסטית בתשואות אשר תלך ותגדל ככל שיחלפו השנים. על פי התחזית תשואות האג"ח תהיינה 1.2% בשנת 2013, 1.6% ב-2014 ו-2.9% ב-2015".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה