דראגי: "התחזקות האירו מעידה על חזרת אמון המשקיעים באירופה"

הריבית באירופה נותרה ללא שינוי על 0.75%. יו"ר ה-ECB צופה חולשה בנתונים במחצית הראשונה של 2013 והתאוששות הדרגתית בהמשך. האירו נחלש 0.5% ל-1.345 דולר והדאקס מגיב בעלייה של 0.6%.
 | 
מריו דראגי
הבנק המרכזי באירופה הותיר את הריבית על כנה ברמת שפל של 0.75%, כצפוי. זמן קצר לאחר פירסום החלטת הריבית עלה יו"ר ה-ECB, מריו דראגי לנאום ואמר כי "ההתחזקות שנרשמת בתקופה האחרונה בשערו של האירו מעידה על חזרת האמון של המשקיעים באירופה". לאחר הדברים נופל שערו של האירו ב-0.4% לרמה של 1.345 דולר לאירו ומדד הדאקס לעלייה של כ-0.6% לאחר שקודם לכן נסחר המדד המוביל בגרמניה ללא שינוי.

דראגי אמר גם כי הגוש האירופי צפוי להציג נתונים כלכליים חלשים במחצית הראשונה של שנת 2013 וכי ההתאוששות בגוש צפויה להיות הדרגתית כאשר המדיניות המוניטרית המרחיבה צפויה לתמוך בצמיחה.

לדברי דראגי לחצי האינפלציה ירדו בחודשים האחרונים לרמה המשקפת שנתית של פחות מ-2% בחודשים הבאים, מה שמאפשר למדיניות המוניטרית להמשיך ולהיות מקלה. דראגי ציין כי הסיכון ליציבות המחירים נותרה באופן כללי מאוזנת, אך ציין כי התחזקות של האירו מהווה סיכון אינפלציוני.

בהתייחסו לתוכנית ה-LTRO שבאמצעותה הזרים הבנק המרכזי נזילות למערכת הפיננסית באירופה אמר דראגי, "אם תסתכלו על חצי השנה שעברה תראו שבהחלט ישנו שיפור משמעותי במצב הפיננסי של הכלכלה". הבנקים עומדים בהחזרים לפי תוכנית ה-LTRO וזהו סימן נוסף לאמון. בפשטות, ניתן לומר שבנקים רבים השתמשו בכספי ה-LTRO מסיבות של זהירות.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה