סוכנות פיץ': בריטניה עומדת בפני סיכון משמעותי להורדת דירוג

סוכנות הדירוג הכניסה את דירוג הממלכה המאוחדת כבר לפני כשנה, אך הדרדרות הכלכלה הבריטית בתקופה זו מאמידה בסיכון את דירוג האשראי המושלם של המדינה
 | 
בריטניה
"בריטניה עומדת בפני סיכון משמעותישל אובדן דירוג AAA המושלם שלה. אנו מחזיקים בתחזית שלילית על דירוג בריטניה כבר שנה שלמה, ובמהלך תקופה זו חלה הדרדרות בכלכלת הממלכה המאוחדת ובאופק הפיסקאלי שלה", כך אמר לרשת CNBC דיוייד ריילי, המנהל הגלובלי לדירוגי מדינות בסוכנות הדירוג פיץ'.

בריטניה מחזיקה בדירוג מושלם אצל שלוש סוכנויות הדירוג שמסקרות אותה, מוד'יס, S&P ופיץ' מאז שנת 1970, לרבות לאחר המשבר הכלכלי שפקד את כלכלתה ב-1978, התרסקות הסטרלינג ב-1992 והמשבר האירופי האחרון. עם זאת, דירוג הממלכה המאוחדת הוכנס ל"רשימת מעקב" (Credit Watch) ע"י סוכנויות הדירוג מוד'יס ופיץ' בשנה שעברה.

בצד החיובי, ריילי מציין לטובה את גמישות שער החליפין של הסטרלינג ואת האסטרטגיה שבה נוקטת הממשלה בצמצום החוב הריבוני של בריטניה, אולם, נראה כי המאמצים אינם מספקים את ריילי: "תוכנית ללא עידוד הצמיחה איננה מספקת. אני חושב שכל אחד מאיתנו צריך להיווכח בבסיס כלשהו להתאוששות בכלכלה הבריטית, אחרת הלחצים הפיסקליים צפויים להשפיע על דירוג המדינה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה