סגירה באסיה: האכזבה מדוחות אפל העיבו על הקוספי שהשיל 0.8%

בבורסה ביפן מדד הניקיי התאושש מהנפילה אתמול והתחזק ב-1.3% בעקבות היחלשות היין. נתוני תמ"ג חלשים בקוריאה ואיומים מצד השכנה בצפון העיבו על הבורסה הדרום קוריאנית.
 | 
אסיה
המדדים המובילים בבורסות אסיה סגרו את יום המסחרבמגמה מעורבת עם נטייה לירידות שערים. המשקיעים הגיבו בעיקר לתחזיות הפושרות של ענקית הטכנולוגיה אפל שפורסמו הלילה ואכזבו את המשקיעים. כמו כן, גם האיומים של צפון קוריאה לבצע ניסוי גרעיני, העיבו על השווקים, ובעיקר על מדד הקוספי.

בורסת יפן סגרה בעליות שערים של 1.3%, זאת בהמשך לנפילה החדה שנרשמה אתמול. העליות ביפן באו ברקע לחוזקת הין היפני מול הדולר וציפיות המשקיעים לשיפור בתוצאות של החברות היצואניות במדינה.

יתר השווקים האסייתיים סגרו בירידות שערים. מדד הקוספי בקוריאה השיל 0.8% מערכו, זאת בהמשך לעלייה ברמת המתיחות מול צפון קוריאה שמאיימת לערוך ניסוי גרעיני. הבורסה בהונג קונג סגרה בירידות שערים של 0.15% ובורסת שנחאי השילה 0.8%.

בגזרת המאקרו, בסין פורסמו נתוני הייצור התעשייתי אשר נערך בקרב חברות במדינה. נתונים אלו הצביעו על כך שהכלכלה במדינה צומחת בקצב המהיר ביותר מזה שנתיים. בדרום קוריאה פורסמו גם נתוני התמ"ג לרבעון הרביעי של השנה אשר הצביעו על צמיחה של 0.4% בלבד, נמוך מאשר התחזיות.

המשקיעים במזרח הרחוק הגיבו גם למסחר שהתנהל אתמול בארצות הברית. בסיכום יומי, הדאו ג'ונס התחזק ב-0.5%, הנאסד"ק טיפס ב-0.3% ומדד ה-S&P 500 עלה ב-0.2%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה