הבנק העולמי במהלך: חותך את תחזית הצמיחה ל-2.4% בשנת 2013

הבנק העולמי מגיב לחוסר הוודאות הפוליטית בארה"ב ולהתאוששות החלשה מהצפוי ומוריד את תחזית הצמיחה העולמית בחדות לשנה הקרובה
 | 
פדרל ריזרב
"ההתאוששות הכלכלית במדינות המפותחות חלשה מהצפוי וגוררת מטה את הכלכלה העולמית", כך קבע אתמול (ג') הבנק העולמי כשהחליט לחתוך את תחזית הצמיחה העולמית לשנה הקרובה ל-2.4%, לעומת צמיחה של 2.3% בשנת 2012. נזכיר כי הבנק העולמי העריך בחודש יוני כי התמ"ג העולמי יעמוד על 3% בשנת 2013, ומשכך מדובר בירידה משמעותית של 0.6% ביחס לתחזית הקודמת.

אנדרו ברנס, בכיר בבנק ומחבר הדו"ח בדבר סיכויי התאוששות הכלכלה העולמית, אמר כי ההתאוששות הכלכלית שצפה הבנק בשנה שעברה צפויה להתרחש קרוב יותר לסוף הרבעון הראשון של ולקראת תחילת הרבעון השני לשנת 2013, ולא מוקדם יותר.

בנוסף, הבנק הזהיר כי מאבק פוליטי ממושך בארה"ב על העלאת תקרת החוב של הממשלה והמשך קיצוצים בהוצאות עלולים לפגוע בצמיחה, להצית גל של אובדן אמון בדולר האמריקני ולעצבן את השווקים הפיננסיים: "חוסר ודאות מדינית בארה"ב פוגעת בצמיחה. אם קובעי המדיניות לא יסכימו על צעדים כאלה, אובדן האמון במטבע ועלייה בפחד השווקים צפויים להפחית את שיעור הצמיחה בארה"ב ובעולם ב-2.3% ו-1.4%, בהתאמה".

הבנק העולמי לא התעלם ממצבן השברירי של המדינות המתפתחות, וחתך את תחזית הצמיחה שלהן, כאשר המדינות צפויות לצמוח בשנה הקרובה בקצב האיטי ביותר בעשור האחרון מ-5.9% בתחזית ביוני ל-5.5% בתחזית המעודכנת בשנת 2013. לשם השוואה, נציין כי לפני המשבר העולמי בשנת 2007, המדינות מתפתחות צמחו בשיעור שנתי של 7.5%.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה