דו"חות בולטים: הכנסות אלקואה עקפו הצפי, הרווח של מונסאנטו כמעט ושולש

ענקית האלומיניום אלקואה וחברת האגרוכימיה מונסנטו היו הראשונות לפרסם את תוצאותיהן הכספיות, שמספקות רוח גבית לשווקים
 | 
הצוק הפיסקאלי
ענקית האלומיניום אלקואה (סימול: AA) הינה באופן מסורתי החברה הראשונה שמדווחת על תוצאותיה הכספיות. החברה דיווחה אמש על תוצאות שבשורה התחתונה עקפו את צפי האנליסטים, כאשר גם ענקית האגרוכימיה מונסנטו סיפקה תוצאות מרשימות ברקע לחזוק מעמדה בברזיל. מניות אלקואה ומונסנטו עולות 0.8% ו-2.75%, בהתאמה.

אמש דיווחה חברת לקואה פתחה ברגל ימין והציגה הכנסות בהיקף כספי של 5.9 מיליארד דולרים, גבוה מצפי האנליסטים להכנסות של 5.6 מיליארד דולרים בלבד. הרווח למנייה עמד על 6 סנטים, בהתאם לצפי האנליסטים.

כמדווחת הראשונה מבין חברות הדאו-ג'ונס, יש התעניינות רבה בתוצאותיה הכספיות של אלקואה בהיותה ברומטר לתוצאותיהן הכספיות של יתר החברות במדד. אולם, אנליסטים מזהירים כי אין להסתמך יותר מדי על תוצאותיה של אלקואה, ואין בתוצאותיה כדי להעיד על מצב הכלכלה האמריקנית כולה: "סוחרים נהגו בעבר להצביע על תוצאותיה של אלקואה ולהצביע לאן צפוי השוק ללכת", אמר ל"גלוב אנד מייל" האוורד סילברבלט, בכיר בסוכנות הדירוג S&P, "תוצאות אלקואה יכולות להצביע על חברות אחרות בסקטור החומרים, אבל משקיעים לא יכולים להסתמך עליהן כאבן בוחן לתוצאות של חברות בסקטורים אחרים כ-IBM, אפלייד מטירלייס ואחרות".

מנכ"ל מונסנטו: "מרגישים טוב מאוד עם תוצאותינו הכספיות"

גם ענקית האגרוכימיה מונסנטו (סימול: MON) פירסמה את תוצאותיה הכספיות. החברה דיווחה אמש כי הרווח הרבעוני של כמעט ושולש בתגובה לעליית מחירי הזרעים ועלית מחירי קוטלי העשבים. בתגובה, מניות החברה נסחרות בשיא של 4 שנים. חברת הזרעים הגדולה בעולם דיווחה כי רווחיה ברבעון הרביעי עמדו על 339 מיליון דולר, עלייה של 169% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. גם הרווח למנייה של 0.62 דולר עקף את צפי האנליסטים לרווח למנייה של 0.37 דולר בלבד.

מנכ"ל החברה, יו גרנט, מסר בשיחת משקיעים כי: "אנו מרגישים טוב מאוד עם יכותנו לספק תוצאות כספיות שעולות על צפי השוק. כפי שציפינו, היבול הראשוני של התירס בברזיל היה נמוך יותר בעונת הקיץ מאשר בקיץ אשתקד, אבל השוק נערך לגידולי הספרינה אשר צפויים לעמוד בביקושי החקלאים כבשנה שעברה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה