ביום שלאחר הצוק הפיסקלי: "מדד ה-S&P500 יגיע לשיאים חדשים"

עיתון ה"פיננשל טיימס" ביקש את דעתם של אנליסטים מובילים באשר להתאוששות הכלכלה האמריקנית ומדד ה-S&P500 לאחר פיתרון ה'צוק' הפיסקלי. פני השוק לאן?
 | 
שוק ההון
לאחר אקורד סיום חיובי לשנת 2012 ואישור הסכם הפשרה בין הרפובליקנים לדמוקרטים אשר מנע את ה'צוק' הפיסקלי המאיים, עיתון ה"פייננשל טיימס" ביקש את דעתם של אנליסטים מובילים באשר לכיוון מדד ה-S&P500. מרבית האנליסטים שהשתתפו בסקר צופים כי המגמה החיובית תימשך ומדד ה-S&P500 יגיע לשיאים חדשים בשנת 2013.

להערכת אותם גורמים "ההתקדמות במשא ומתן הפיסקלי, ירידה בחששות מהעמקת המשבר בגוש האירו ונתוני מאקרו כלכליים מצויינים בסין ומדינות מתפתחות אחרות תומכים בגידול ברווחי החברות האמריקניות".

ג'ים פולסן, אסטרטג השקעות ראשי בבולס קפיטל מנג'מנט, צופה כי מדד ה-S&P500 יעלה לרמת שיא בשנת 2013, זאת למרות החששות ממיתון ומעליית תנודתיות השווקים העולמיים. לדבריו, "בתחילת השנה החדשה ביטחון המשקיעים ישתפר כפועל יוצא משורה של צעדים שנעשו בחזיתות רבות".

גם אוליבר פרש, מנהל תיקים בבית ההשקעות 'גארי גולדברג', סבור שהחששות מפני מיתון כלכלי שהעיבו על שוק המניות לאחרונה מוגזמים. לדבריו, נתונים כלכליים בארה"ב ובעולם כולו היו חזקים למדי, אבל השווקים לא הכירו בהתפתחויות החיוביות הללו לאור החשש מפני משבר ה'צוק' הפיסקלי". פרש ממליץ להתמקד בסקטור המזון והמשקאות: "אנחנו אוהבים חברות כמו יאם ברנדס (סימול: YUM) ופפסי (סימול: PEP), אך יש הזדמנויות גם בחברות קטנות יותר".

אולם, לא כל האנליסטים אופטימיים ונחרצים בדעתם בנוגע לכיוון השווקים. בארי נאפ, אסטרטג מניות ראשי בברקליס, מציין את החולשה באמון הצרכנים והירידה בצריכה הפרטית, פרמטרים אשר צפויים לפגוע ברווחי החברות. נאפ ממליץ להתרחק מממניות סקטור הקמעונאות שצפויות להיפגע מכך כדוגמת מייסי'ס, סירז וג'יי.סי פני. לדבריו, "כל הקלה במיסים עשויה לספק דחיפה זמנית בלבד להרגלי הצריכה".

ג'יי קינהאן, אסטרטג נגזרים ראשי ב'טי.די אמריטד', מוסיף: "השוק מצפה כי הממשל בוושינגטון ישמור על יציבות פיסקלית, אולם בעיית המשילות שם לא נפתרת ומביאה לדאגות של האזרחים בנוגע לעסקיהם".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה