מונטי הכריע: לא יתמודד בבחירות באיטליה, משאיר בכל זאת משאיר אופ'

הכלכלן האיטלקי הודיע שהחליט שלא להתמודד בבחירות לראשות הממשלה כמועמד עצמאי, אולם ציין כי במידת הצורך יתמודד במסגרת מפלגה קיימת
 | 
(צילום: Getty images Israel)
ראש ממשלת איטליה, מריו מונטי, הודיע אתמול (א') כי לא יתמודד בבחירות במדינה שצפויות להיערך בחודש פברואר, אולם ציין כי הוא מוכן להיות מועמד לראשות הממשלה מטעמה של מפלגה שתתמוך באג'נדה הכלכלית שהוא מייצג. נזכיר כי הבורסה במילנו סגורה לרגל חופשת חג המולד.

נציין כי שיטת הבחירות הנהוגה באיטליה דומה לשיטה בישראל. במסגרת הבחירות לראשות הממשלה שם לא מצביעים לראש הממשלה ישירות, אלא מצביעים בפתק לרשימה, שבוחרת את המועמד מטעמה שיעמוד בראשה. מונטי אינו משתייך למפלגה מסוימת, אלא נחשב כמועמד עצמאי שאינו שייך למפלגה מסוימת. משכך, תיאורטית מונטי יוכל להיות מועמד לראשות הממשלה היה ומפלגה תבחר בו לראשות הרשימה.

חלק ממנהיגי אירופה והאליטה העסקית באיטליה קוראים למונטי להתמודד במסגרת מפלגה קיימת באיטליה, זאת על מנת שיוכל להתמודד בבחירות הקרובות ולהמשיך לשקם את הכלכלה האיטלקית מהמשבר הפיננסי. נציין כי מאמציו של מונטי, כולל גיבוש חקיקה פנסיונית וחקיקת עבודה, סייעו להחזיר את אמון המשקיעים בכלכלת המדינה, שנקלעה למיתון עמוק.

מונטי ציין במסגרת מסיבת העיתונאים כי הצליח לחלץ את הכלכלה האיטלקית ממשבר שהביא את האג"ח האיטלקי להיסחר בתשואת שיא של 7%,וכעת נסחרת בתשואה של 4.47% בלבד. החזרת אמון המשקיעים באג"ח האיטלקי נבעה הן בזכות פעולות מוניטריות של הבנק המרכזי האירופי והן בזכות החזרת אמון המשקיעים כפועל יוצא מהרפורמות שהונהגו שם. נציין כי מונטי סירב להתייחס להצעתו של ראש ממשלת איטליה לשעבר, סילביו ברלוסקוני, כי יפרוש היה ומונטי יוביל ברית של כוחות "מתונים" שיכללו את אנשי ברלוסקוני ואת מפלגת "הברית הצפונית"

נזכיר כי הכלכלן האיטלקי התפטר ביום שישי, וסלל את הדרך לבחירות שהתקיימו בחודש פברואר. החלטתו לפרוש נבעה מהסרת תמיכתו של ברלוסקוני בממשלה, ולאחר שראש הממשלה לשעבר החל לתקוף את מדיניותו. בתגובה האג"ח האיטלקי ל-10 שנים צנח 1.35%. לידיעה המלאה
http://www1.bizportal.co.il/article/346975
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה