אירופה סגרה בירוק: נתוני המאקרו דחפו את ה-IBEX לעליות של 1.17%

מדד אמון הצרכנים בגרמניה היה גבוה מהציפיות. הבורסה במילנו טיפסה ב-1.1%. חברת התרופות מרק השילה 2.5%
גוש האירו, צילום: Getty images Israel
הבורסות באירופה סגרו היום בעליות שערים נאות, זאת ברקע לנתוני מאקרו חיוביים שפורסמו בגרמניה והיכו ברובם את הצפי המוקדם. גם המשך התקדמות המגעים בין יו"ר בית הנבחרים ביינר והנשיא אובמה לגיבוש פיתרון שיימנע את ה'צוק' הפיסקלי מפיחים אופטימיות במשקיעים.

הדאקס עלה 0.2%, הבורסה במילאנו קפצה 1.1%. הפוטסי האנגלי הוסיף 0.44% לערכו, הקאק הצרפתי התחזק ב-0.45%, האייבקס הספרדי זינק 1.17%וה-STOXX600 עלה 0.55%.

כאמור, המשקיעים מעודדים מנתני מאקרו חיוביים בכללותם שהתפרסמו בגרמניה. מדד אמון העסקים בגרמניה, אשר מתבסס על סקר שנערך בקרב 7000 מנהלים, רשם נתון של 102.4 לעומת צפי האנליסטים לנתון של 102. בצד השלילי, מדד האקלים העסקי IFO הגרמני פיספס את תחזיות האנליסטים שצפו קריאה של 108 כאשר התוצאה הסופית עמדה על 107.1 נקודות בלבד. נתון חיובי נוסף שפורסם הינו מדד ציפיות העסקים שהציג קריאה של 97.9 נקודות, מעל תחזיות הכלכלנים.

נזכיר כי אתמול העלתה סוכנות הדירוג S&P את דירוג החוב של יוון מ-CCC ל-B- עם אופק יציב. המהלך של S&P בא על רקע תוכנית רכישת האג"ח העצמית וכן לאור נחישות האיחוד האירופי לשמור על יוון ולמנוע יציאתה ממנו.

"אנו ממשיכים להאמין כי ייחתם בקרוב הסכם פשרה בין הרפובליקנים לדמוקרטים שיימנע רת ה'צוק' הפיסקלי', כך מסר זאיד מחמוד, סוחר בקפיטל מרקטס בסקירה שהוציא ללקוחותיו. עוד מסר כי "ישנם גורמים נוספים ומשמעותיים יותר שתורמים לראלי חג המולד המסורתי, ובכללם מתן תמריצים כלכליים נוספיים מהפדראל ריזרב ובנק המרכזי של יפן וכן נתוני מאקרו שמעידים על מגמת שיפור בכלכלות הגלובליות".

התשואה על ממשלת יוון ירדה ב-8.83% וכעת מעניקה למחזיקה תשואה של 11.68%. התשואה על רג"ח ממשלת איטליה ירדה ב-1.28% וכעת עומדת על 4.39%. והתשואה על האג"ח הספרדי ירדה ב-0.79% והוא נסחר בתשואה של 5.29%.

מניות במרכז

הבנקים הגדולים באירופה גררו את השוק מעלה כאשר ה-HSBC הוסיף 2% לערכו, בנק סנטנדר עלה 0.89% וה-BNP הצרפתי עלה 1.6%.

חברת התרופות מרק הגרמנית נופלת 2.04% לאחר שהודיעה כי תורפת הסטימווקס שפיתחה לחולי סרטן ריאות לא הביאה לשינוי משמעותי בקרב 1500 חולים שנבדקו בניסוי.


תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה