מניית קומרסבנק זינקה 3.3% ודחפה את הדאקס לעלייה של 0.5%

התקדמות המגעים לפיתרון משבר ה'צוק' הפיסקלי וירידת תשואות במכרז מוצלח של אג"ח ספרדיות מספקים רוח גבית למדדים
 | 
עיירה אירופית, צילום: Getty images Israel
המדדים באירופה נסחרו היום (ג') בעליות שערים, ברקע לאופטימיות המשקיעים באשר לגיבוש ומציאת פיתרון ה'צוק' הפיסקלי לאחר שדובר הרפובליקנים בבית הנבחרים אמר כי הם מתקרבים להסכם חלקי.

תוצאות מוצלחות ממכרז הנפקת ספרדיות סיפקו דלק נוסף לעליות, כאשר התשואה לאג"ח הספרדי ל-10 שנים צנחה לרמה של 5.303% בלבד - ירידה של 31% מהשיא שנרשם בשיא המשבר (אז נסחרה בתשואה של 7.753%).

בסיכומו של יום המסחר, מדד הדאקס הגרמני הוסיף 0.46%, מדד הקאק הצרפתי עלה 0.29%, מדד הפוטסי הלונדוני התחזק ב-0.4%, הבורסה במילאנו עלתה 0.4% ומדד ה-IBEX 40 הספרדי זינק 0.84% ברקע למכרז האג"ח המוצלח. נציין, כי מדד היורו סטוקס הוסיף 22% מחודש אוגוסט.

המשקיעים כאמור אופטימיים מההתפתחויות החדשות במגעים בין הרפובליקנים לדמוקרטים לגיבוש פיתרון ל'צוק' הפיסקלי. "מהצעות האחרונות עולה כי הצדדים מנסים להגיע למכנה משותף", כך קבע זאיד מחמוד, סוחר ב"קפיטל מרקטס" בלונדון, בסקירה שהוציא ללקוחותיו.

בפגישה שערכו הנשיא אובמה ויו"ר בית הנבחרים ביינר, ריכך הראשון את דרישתו להעלאת מיסים למשקי בית שהכנסתם השנתית עולה על 400 אלף דולר במקום ולא מ-200 אלף דולר. נציין כי הההצעה המתוקנת של הנשיא תאפשר גיוס של 1.2 טריליון דולר במיסים וקיצוץ של 1.22 טריליון דולר בהוצאות, כך מסר לבלומברג גורם המקורב לשיחות.

מניות במרכז

מניות הבנקים באירופה בלטו בעליות שערים לאחר תוצאות מכרז האג"ח הספרדי: מניית בנק סנטאנדר עלתה 2.2%, מניית בנק מונטה האיטלקי הוסיפה 3%, וקומרנסבנק הגרמנית זינקה 3.3%.

רויאל אימטק ההולנדית, המספקת שירותים טכניים, השילה 2%, לאחר שמסרה כי בכוונתה לרכוש את ספקית התקשורת הפינית Talotekniikka.

מניית קרדיט סוויס סיימה בעלייה של 1.38% במחיר של 22.83 פרנק, צמוד מאוד לשיא השנתי שנרשם בשבוע שעבר ברמה של 22.99 פרנק.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה