ביינר שוב מתגמש: כעת מציע להעלות את תקרת החוב, ומה השיב אובמה?

עיתון ה"וושינגטון פוסט" מדווח על התקדמות משמעותית במגעים לפיתרון ה'צוק' הפיסקלי. החוזים לא מתרגשים- נסחרים ביציבות.
 | 
ברק אובמה וג'ון ביינר, צילום: Getty images Israel
עניין של זמן לפיתרון משבר ה'צוק' הפיסקלי'? העיתון וושינגטון פוסט מדווח שג'ון ביינר, יו"ר בית הנבחרים הרפובליקני, הציע לנשיא אובמה הצעה משודרגת לפיתרון משבר ה'צוק הפיסקלי', כך שתקרת החוב תעלה בשנה הקרובה בנוסף לתמיכתו בהעלאת מיסוי למשקי בית אמידים.

כזכור, ביום שישי דווח כי ביינר הציע לנשיא אובמה להעלות את המס למשקי בית בעלי הכנסה שנתית של מעל מיליון דולר בשנה. אומנם הנשיא התעקש על העלאת המיסוי למשקי בית בעלי הכנסה שנתית של רבע מיליון דולר ודחה את ההצעה, אך זו היוותה סימן חיובי לבאות.

כעת, נוסף על תמיכתו בהעלאת המיסוי, מסכים ביינר גם להעלאה של תקרת החוב של ארה"ב בשנה הקרובה, זאת לאחר התנגדות נחרצת של הרפובליקנים לצעד האמור.

לפי אתר businessinsider, בהצעתו זו ביינר מסתכן בהתנגדות נחרצת מצדם של גורמים שמרנים במפלגה הרפובליקנית. גורמים במפלגה ציפו להשתמש בעתיד בקלף "תקרת החוב" כאמצעי מיקוח נוסף מול הנשיא אובמה, אולם כעת נראה שביינר עושה שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו- כולל תמיכה בהעלאת תקרת החוב והעלאות מס למשקי בית עשירים.

על פי גורם מקורב לשיחות בין הניצים, הבית הלבן דחה לפי שעה את ההצעה, היות והעלאת תקרת החוב השנה עשויה לתרום גיוס של סכום שאינו משמעותי ושאינו מספק, אך קובע כי מדובר בפריצת דרך של ממש וכי המו"מ הרציני בין הצדדים החל.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה