גולדמן זאקס בתחזית שורית: 'הכסף הגדול' נמצא במניות; איזה ענפים יבלטו?

פיטר אופנהיימר, האסטרטג הראשי של הבנק, טוען כי בשוק האג"ח נותר ערך מועט בעוד המניות האירופיות הן שהולכות "ליהנות מן ההפקר"
 | 
גולדמן סאקס, צילום: Getty images Israel
פיטר אופנהיימר, אסטרטג המניות הראשי בגולדמן זאקס, אמר כי תוכניות ההרחבה הכמותית של הבנק המרכזי השאירו ערך מועט בשוקי האשראי, ולכן על המשקיעים לחפש את תשואותיהם במניות באירופה ולא באג"ח.

המשבר הכלכלי העולמי גרם למשקיעים להשקיע את כספם בנכסים שנחשבו למקלט בטוח כמו גרמניות ואג"ח של ממשלת ארה"ב וקיבלו עבורן תשואות אפסיות. אולם, אופנהיימר טוען כי המשקיעים צפויים לראות תגמולים גבוהים יותר במניות אירופיות.

לדבריו, המדד האזורי, ה-STOXX Europe 60 יכול לספק שנתית של יותר מ-7%, למרות הקיפאון בגוש האירו. "עד כה, היה חוסר בתזרים מזומנים לשוק ההון, בעיקר באירופה, ולכן המניות הפכו לנכס יתום. אך כאשר הכלכלה הגלובלית הופכת נזילה יותר בתמיכת פעילות הבנק המרכזי, ובשוקי ההכנסה הקבועה ברחבי העולם נותר ערך מועט, המניות יהנו מההפקר" אמר אופנהיימר.

בגולדמן זאקס חוזים כי הראלי בשוק המניות האירופי ימשיך גם בשנה הבאה. "אנו סבורים כי נראה באירופה ביצועים טובים משום שהערכות השווי עדיין תומכות, זאת למרות הקיפאון באיזור. הרווחים צפויים לגדול בשנה הבאה, להערכתנו".

אופנהיימר מציין כי במונחי חשיפה, ההעדפה היא לחברות בעלות תשואה גבוה וחזק: "אנו אוהבים את החלק הצומח בשוק, כיוון שהצמיחה היא נדירה. זה מוביל אותנו לחברות המציעות מוצרי יוקרה, מכוניות, ותקשורת, כאשר אנו מאמינים כי אלו הענפים שיהוו פריצות דרך בשנה הבאה".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה