נעילה ירוקה באירופה: המדד האיטלקי תיקן את הירידות וזינק 1.5%

סקר ה-ZEW, אשר בוחן את אמון המשקיעים בגרמניה, הפתיע לטובה והכה את התחזיות המוקדמות, שצפו ירידה לרמה של מינוס 11.5 נקודות
 | 
גוש האירו, צילום: Getty images Israel
הבורסה באירופה ננעלה בעליות שערים, זאת לאחר פתיחה הססנית - כאשר הסוחרים היו מעודדים מההתאוששות בבורסה במילאנו. נציין לטובה את נתון סקר ה-ZEW, שבוחן את אמון המשקיעים בגרמניה, שהפתיע לטובה ותומך בעליות השערים ביבשת הישנה. עוד ברקע למסחר, הציפייה להתקדמות ממשית בדרך למציאת פשרה בין הרפובליקנים לדמוקרטים בארה"ב אשר תימנע את אותו 'צוק פיסקלי' מאיים שמעיב במידת מה על השווקים העולמיים.

עם סיום המסחר, מדד הדאקס עלה ב-0.96%, מדד הקאק טיפס 1.12%, הפוטסי הלונדוני התחזק ב-0.06% ומדד מילנו עלה 1.51%. ה-IBEX 35 טיפס 0.92%.

נזכיר כי המדד האיטלקי צנח אתמול ב-2.2% בניגוד למגמה החיובית בשווקים, זאת לאור חשש המשקיעים מהשלכות התפטרות ראש הממשלה מריו מונטי, וחזרתו למירוץ של ראש הממשלה לשעבר סילביו ברלוסקוני. תשואות האג"חים של איטליה, שבלטו בעליות חדות אמש, תיקנו מעט. תשואת איטליה ל-10 שנים ירדה 2.06% לתשואה של 4.71%. ראש הממשלה מונטי ניסה להרגיע את המשקיעים במוסרו במסיבת עיתונאים שערך באוסלו אמש. כי התפטרות הממשלה לא צפויה להביא לואקום פוליטי.

סקר ה-ZEW, אשר בוחן את אמון המשקיעים בגרמניה, הפתיע לטובה והכה את התחזיות המוקדמות, שצפו ירידה לרמה של מינוס 11.5 נקודות. המדד עלה במפתיע ל-6.9 נקודות, לאחר שבחודש נובמבר רשם נתון מאכזב של -15.7 נקודות.

ועידת השוק הפתוח של ה'פד', שתיפתח היום (ג') ותימשך כיומיים, צפויה לרכז עניין רב, כאשר המשקיעים יוכלו לבחון ולהעריך האם ארה"ב אכן בדרך להמשך ההתאוששות הכלכלית. קובעי המדיניות ב'פד' צפויים לתת מחר את הערכותיהם לשנת 2013 לשיעור הצמיחה, שיעור האבטלה ושיעור הריבית הנחזים. ה'פד' צפוי לקבוע גם בועידה האם תוכנית ה'טוויסט' בסך 40 מיליארד דולר לרכישת אג"חים, שפוקעת בסוף החודש הנוכחי, תימשך.

ה'צוק הפיסקלי', כינוי לשורת גזירות כלכליות צפויות שייכנסו לתוקף החל מתחילת שנת 2013, צפוי להמשיך ולרכז עניין. הקונגרס נדרש להגיע ולאשר תקציב מוסכם בכדי למנוע גזירות בסך של 600 מיליארד דולר בדמות העלאות מסים וקיצוצים, שהיה וייכנסו לתוקף ייפגעו בצמיחה ובהמשך התאוששות הכלכלה האמריקאית. נציין כי הנשיא ברק אובמה נפגש אמש פגישה חשאית עם יו"ר הקונגרס הרפובליקני ג'ון ביינר בניסיון להגיע להסכמה. שני הצדדים סירבו להתייחס לתוכן הפגישה ומסרו כי הם מקפידים לשמור על "ערוצי תקשורת פתוחים".

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה