האם יסגרו את הפרצה בחוק המאפשרת לחברות ענק לשלם פחות מיסים?

משרד האוצר הבריטי רוצה לעבוד יחד עם רגולטורים אחרים בארה"ב ובאירופה על מנת לסגור פרצה שמאפשרת לענקיות אינטרנט להתחמק מתשלומי מס בשווי של מיליוני ליש"ט ברחבי העולם
 | 
גוגל, צילום: Getty images Israel
משרד האוצר הבריטי רוצה לעבוד יחד עם רגולטורים אחרים בארה"ב ובאירופה על מנת לסגור פרצה שמאפשרת לענקיות אינטרנט להתחמק מתשלומי מס בשווי של מיליוני ליש"ט ברחבי העולם, כך עולה מדיווח של הדיילי טלגף הבריטי.

ועדה מטעם הפרלמנט הבריטי האשימה את גוגל, אמזון וסטרבוקס בהתנהגות בלתי מוסרית ותשלום מס נמוך מידי. הועדה האשימה את אמזון בכך שעל פי נתונים שבידיה החברה רשמה בשנה שעברה מכירות בשווי של 2.9 מיליארדד ליש"ט אבל בפועל שלמה מיסים עבור 270 מיליון ליש"ט בלבד. עוד נטען שגוגל שילמה 6 מיליון ליש"ט מס חברות עבור הכנסות של 2.5 מיליארד במהלך 2011.

הדיווח מגיע בהמשך לחקירת בכירים בגוגל ואמזון שהתרחשה באמצע נובמבר. כבר אז החוקרים מטעם הפרלמנט הבריטי טענו שהחברות הבינלאומיות העלימו מאות מיליוני דולרים במסים במהלך השנים האחרונות. בנוסף, ממשלת צרפת הגישה דרישה לאמזון עבור 252 מיליון דולר במסי חברות, קנסות וריבית שנצברו בין 2006 ל-2010.

טרוי אלסטיד, סמנכ"ל הפיננסיים של רשת בתי הקפה סטארבאקס, גם הוא נחקר בטענה שרשת בתי הקפה לא שילמה מס חברות בבריטניה בשלוש השנים האחרונות.

הפרצה המדוברת מתייחסת בין השאר לכך שהחברות פועלות במדינות כגון אירלנד ולוקסמבורג, מכיוון שהחברות מצהירות על עיקר המכירות והפעילות שלהן במדינות אלו, הן מצליחות לעקוף את הדרישה המקומית לתשלום מסים, זאת למרות שבמרבית המקרים כמות העובדים במדינות הנ"ל היא קטנה יותר מאשר במדינות אחרות שבהן הן מעסיקות עובדים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה