מבטיחה ומקיימת: מודיס הורידה את דירוג קרנות החילוץ; התחזית שלילית

בסוכנות אמרו שיבחנו את דירוגן של ה-ESM וה-EFSF לאחר הורדת הדירוג של צרפת; "הם מתעלמים מהמחוייבות הפוליטית ומבנה ההון"
 |  (3)
הבנק המרכזי האירופי, צילום: Getty images Israel
שירות המשקיעים של סוכנות הדירוג מודיס הודיע כי הדירוג של שני מנגנוני החילוץ של אירופה, ה-ESM וה-EFSF, נחתכו ל-Aa1 מרמה של Aaa ברקע להורדת דירוגה של צרפת בתחילת נובמבר.

הסוכנות אמרה כי הורדת הדירוג של מוסד הייצוב הפיננסי האירופי (EFSF) ושל מנגנון הייצוב האירופי (ESM), אשר נוצרו על מנת להתמודד עם משבר החובות על ידי אספקת סיוע פיננסי למדינות גוש האירו הנמצאות בקשיים, נפגעה בשל המתאם של המנגנונים הללו לתומכים הפיננסים הגדולים שלהם.

כאמור, בתחילת חודש נובמבר מודיס הורידה את דירוגה של צרפת ונטלה ממנה את דירוגה המושלם של Aaa. כעת הכלכלה השנייה בגודלה באירופה מדורגת Aa1, בעיקר בשל חוסר הוודאות הנוגע לתקציב הפיסקלי והדרדרות בתנאים הכלכליים.

"הגישה של מודיס היא שיש מתאם גבוה מבחינת סיכון אשראי בין הגופים שתומכים במנגנונים הללו ותואם את ההערכה המחודשת למשבר החובות בגוש האירו בשל הקשרים המוסדיים, הכלכליים והפיננסים בין חברות האירו הגדולות", נכתב בהצהרת חברת הדירוג.

במודיס הותירו את תחזית האשראי של המנגנונים הללו על 'שלילי' כך שייתכן שנראה הורדת דירוג נוספת במידה ומכתיבי המדיניות באירופה לא יצליחו להגיע לתנאים המתאימים לצורך הורדת נטל החובות במדינות שנמצאות במשבר.

"אנחנו לא מסכימים עם גישתה של הסוכנות, אשר לא מכירה באופן מספק את החוזק המוסדי יוצא הדופן של ה-ESM, המחויבות הפוליטית ואת מבנה ההון", אמר קלאוס רגלינג, יו"ר ה-ESM ומנכ"ל ה-EFSF.
תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  הקריסה הגדולה בדרך,עיניין של זמן קצר בלבד,לברוח!!!
  מגדל קלפים מטופש !! 01/12/2012 12:22
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יש פה אבטלה עצומה בכל העולם וגירעונות עתק מה לא ברור בדיוק ??? כל יום עוד מפוטרים בכל העולם ובארץ,סגירה של חברות ,תספורות והסדרי חוב , והכל כדי לשמר שיטה ישנה שלא עובדת !!!! לצעירים בכל העולם אין עתיד , ולמבוגרים שוחקים את הפנסיות , 1929 חוזרת וכנראה גם מלחמה עולמית כלכלית וצבאית !!
  סגור
 • 2.
  כדאי לברוח מהבוסה הישראלית
  ברוך 01/12/2012 10:08
  הגב לתגובה זו
  3 0
  כי הכל רמאות של כל האנליסטים בכל המקומות בעולם ביום ראשון אני מתרחק מהבורסה כמו מאש כי מה שלא תעשו יהיה לכם חור גדול בחשבון כדאי שתיזהרו ולא לנסות ליהיות חכמים יותר מדי
  סגור
 • 1.
  מתי זה יתורגם כבר לירידות אצלינו? (ל"ת)
  עורבנית 01/12/2012 09:59
  הגב לתגובה זו
  3 0
  סגור