כל האמצעים כשרים: ספרד תפטר כ-50% מעובדי הבנקים המולאמים למען חילוץ

הממשלה קיבלה אישור לתוכנית ייעול של 4 הבנקים שהולאמו במסגרת המשבר הפיננסי הגדול בתולדותיה; שיעור האבטלה צפוי לעלות ל-25%
 | 
דגל ספרד, צילום: Getty images Israel
ממשלת ספרד קיבלה היום (ד') את האור הירוק לתוכנית ייעול של ארבעה בנקים מרכזיים במדינה, כאשר המדינה תקבל 40 מיליארד אירו לאחר שהלאימה אותם בתקווה שאלו יספיקו לפתרון המשבר הפיננסי במדינה.

הועדה האירופית אישרה את הסיוע לממשלת ספרד לאחר אחד האירועים מרחיקי הלכת ביותר שנעשו באירופה מתחילת המשבר. "המטרה שלנו היא להחזיר את היציבות של הבנקים כך שהם יוכלו לתפקד ללא תמיכה ציבורית בעתיד".

הבנקים שהועברו לרשות המדינה הם: בנקיה, נובהגלסיה בנקו ומי שמוכרת כ-NCG בנקו, קטלוניה בנק ובנקו דה וולנסיה. המדינה התחייבה בתוכניתה לאיחוד האירופי כי היא תחתוך את מאזני הבנקים ב-50%, תפטר עובדים ותעביר הפסדים על בעלי האג"ח על פני ה-5 השנים הבאות.

כתנאי נוסף של מענק החילוץ בשווי 40 מיליארד אירו הוא שעל ארבעת הבנקים הללו, אשר מונים כ-20% מהמערכת הפיננסית במדינה, להעביר את כל הנכסים ה'רעילים' שלהם ולרכז אותם תחת בנק אחד ונפרד.

התוצאה שלה מצפים כלכלנים ואנשי ממשל היא ששיעור האבטלה במדינה יטפס ל-25%, כאשר הבנק הגדול מביניהם - בנקיה - יפטר 25% מעובדיו ויסגור כ-39% מסניפיו ברחבי המדינה.

"הלקוחות שלנו יכולים בטוחים בגלל שיש לנו מודל עסקי יציב ושמרני שבו הם יכולים לבטוח לגמרי בנוגע לחסכונות שלהם", אמר יו"ר הבנק, ג'וש גואיריגולזרי.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה