ה-IMF הקל את דרישותיו מיוון; פסגת המנהיגים באירופה ננעלה ללא הישג

הקרן הסכימה להעניק את הסיוע הבא עם יוון תצליח לסגור פער של 10 מיליארד אירו בלבד בתקציב הפיסקלי שלה, אמר שר האוצר היווני
 | 
גוש האירו, צילום: Getty images Israel
קרן המטבע הבינלאומית הקלה את הדרישות שלה מיוון והותירה פער של 10 מיליארד אירו בלבד שעל הממשלה באתונה לסגור על מנת לקבל את חבילת הסיוע הבאה, אמר שר האוצר היווני לעיתונאים לאחר פסגת המנהיגים ביבשת.

כחלק מהמאמצים לגשר על הפערים, שר האוצר היווני טען כי ה-IMF הסכים להעניק את הסיוע הבא אם יוון תצליח להציג תוכנית שתוריד את החוב הלאומי שלה ל-124% מהתוצר המקומי הגולמי עד שנת 2020. האירוגרופ, ארגון שרי האוצר של מדינות האירו, כבר הסכימו על אמצעים שיורידו את החוב היווני לרמה של 130% עד 2020.

"זה מותיר הפרש של 5% עד 6% בלבד מהתמ"ג שיש צורך לכסות אותם - משהו כמו 10 מיליארד אירו", אמר יאניס סטורנאראס, שר האוצר היווני. במקביל, באתונה ההנהגה ממשיכה ללחוץ על המלווים באירופה ואומרת שהזמן מתחיל לאזול כאשר היא זקוקה בדחיפות לסיוע של 44 מיליארד אירו על מנת להימנע מחדלות פירעון.

לעומת זאת, מקורות אחרים שקשורים לשיחות אמרו כי הפער בתקציב של יוון הוא למעשה גדול יותר ממה שהממשלה שם חושבת וששני הצדדים עדיין לא הצליחו להגיע לידי הסכמה בנוגע לתנאים המתאימים שיאפשרו את הענקת הסיוע.

במקביל, השיחות בין מנהיגי המדינות באיחוד האירופי הסתיימו היום ללא כל הישג בנוגע לתקציב ארוך הטווח של האזור מוכה החובות. בהצהרה של 27 המדינות, הן אמרו כי הוענקו מנדטים לשני בכירים "להמשיך במלאכה ולהשיג מסקנות בנושא במשך השבועות הקרובים על מנת למצוא קונצנזוס" על התקציב של השנים 2014 עד 2020. "התקציב הזה חשוב עבור האחדות שלנו ועבור יכולת יצירת המשרות והצמיחה בכל המדינות", נאמר בהצהרת ה-EU.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה