גולדמן זאקס: "יוון צריכה עזרה בהיקף של מעל 80 מיליארד יורו"

" אם החוב היווני, שעומד כיום על 340 מיליארד אירו לא יפחת במהרה, אז גוש האירו עלול למצוא את עצמו מחוייב לממן את המדינה במשך השנים הקרובות" נאמר בדו"ח שפורסם היום על ידי כלכלנים בגודלמן זאקס
 | 
יוון, צילום: Getty images Israel
"עד כמה שהדבר קשה לעיקול עבור מקבלי ההחלטות של גוש האירו, הורדה ניכרת בעומס החוב של יוון הכרחית כדי להפוך את החוב של המדינה לבר תשלום בטווח הארוך", כך על פי דו"ח חדש של גולדמן סאקס.

לאחר חקירת החוב של יוון, חוקר בבנק הגיע למסקנה שכדי להגיע ליעד של 120 אחוזי חוב לתוצר שנקבע על ידי קרן המטבע הבינלאומי (IMF), קיים צורך בארגון מחדש של החוב של יוון, בהיקף של מעל 80 מליארד ". הכלכלנים שחיברו את הדו"ח הוסיפו וציינו שהמדינה לא תוכל להגיע ליעד שהוצב לה על ידי קרן המטבע הבינלאומית ללא עזרה מהסוג הזה.

האנליסטים בגולדמן זאקס ספקנים בנוגע לצעדים הנוכחיים שנשקלים כדי לעזור ליוון, כגון הפחתת שיעורי על הלוואות בין שני מדינות ותכנית רכישה עצמית של אג"חים עבור המגזר הפרטי. לטענתם, אם החוב היווני, שעומד כיום על 340 מיליארד אירו לא יפחת במהרה, אז גוש האירו עלול למצוא את עצמו מחוייב לממן את המדינה במשך השנים הקרובות.

רק לפני ארבעה ימים סגן-שר האוצר היווני, קריסטוס סטאיקורס, אמר שהמזומן בקופתה של מדינתו אוזל במהירות בזמן שהיא מחכה לחבילת החילוץ הבאה בשווי 130 מיליארד אירו. "המצב עם רזרבות המזומן של המדינה נמצא כבר על הגבול", אמר סטאיקורס. "העובדה הזו יוצרת מצב של חנק בכלכלה המקומית", הוא הוסיף.

בשל כך, הממשלה באתונה שוקלת מחזור חוב בהיקף של 5 מיליארד אירו באגרות חוב כאשר הו יגיעו לתאריך הפידיון השבוע בשל הסבירות בדחיית חבילת סיוע של 31.5 מיליארד אירו.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה