'הסיטי' בלונדון לא מחכה: צפי לצניחה במס' המשרות לשפל של 20 שנה

מספר המשרות בסיטי של לונדון ובאיזור העסקים שבקאנרי וורף עלול ליפול ל-237 אלף משרות, ירידה של כ-20 אלף משרות לעומת התחזית שפורסמה לפני חצי שנה
 | 
בריטניה, צילום: Getty images Israel
החלום של המוני סוחרים מקצוענים בעולם הוא לעבוד בסיטי של לונדון - אבל לונדון לא מחכה להם. על פי נתונים שפורסמו היום (ג') על ידי מרכז המחקר לכלכה ועסקים שבלונדון מספר העובדים בענף השירותים הפיננסים בלונדון עלול לרדת ב-2013 לשפל כמוהו לא נראה כבר 20 שנה, על רקע הירידה בהיקפי המסחר בשוקי ני"ע והמט"ח שגרר גל פיטורים ועל רקע מיזוגים שמובילים להפחתה נוספת של מספר המשרות בתחום.

מספר המשרות בסיטי של לונדון ובאיזור העסקים שבקאנרי וורף עלול ליפול ל-237 אלף משרות, זאת לעומת ההערכות הקודמות שפורסמו לפני חצי שנה ולפיהם ב-2013 מספר המשרות הפיננסיות יסתכם ב-256 אלף. מדובר בהערכות הנמוכות ביותר מאז 1993 ובירידה חדה מרמה של 354 אלף משרות שהיו בסיטי בשנת 2007. מספר משרות הסוחרים בסיטי של לונדון השנה ירד השנה בכ-20% ביחס למספרם בשנה שעברה לאחר שהיקף פעילות המסחר בני"ע בינ"ל נפל בכ-50%.


"המודל העסקי של רבות מהחברות בסיטי של לונדון, חייב להשתנות על רקע התשואות הנמוכות המאפיינות את שוקי העולם בעולם השרוי במשבר. הירידה בפעילות מושפעת גם מהחולשה הכלכלית, גם מנסיונות ההתפכחות של הענף על רקע המשבר הפיננסי וגם על רקע הגברת הרגולציה", אמר דאגלאס מק'וויליאמס, מנכ"ל CEBR ( Centre for Economics and Business Research ).

חברות פיננסיות רבות מאירופה ומיפן שמחזיקות סניפים בלונדון בהם עוסקים במסחר בני"ע, חותכות משרות על רקע חוסר היציבות בשווקים והגברת הרגולציה הבריטית. הבנק הגדול בשוויץ, UBS הודיע כי יקצץ 10,000 משרות בעיקר בתחום הבנקאות להשקעות של הבנק. כ-100 סוחרים בחטיבת המסחר באג"ח (fixed-income) של UBS צפויים להיות מפוטרים.

גם נומורה הולדינגס, הברוקר היפני הגדול ביותר, מקצץ כ-100 משרות של בנקאי השקעות בסיטי. RBS, או רויאל בנק אוף סקוטלנד, הבנק הבריטי הגדול ביותר שעבר לשליטת הממשלה במהלך המשבר הפיננסי הודיע בספטמבר כי יקצץ יותר מ-300 משרות בחטיבת הבנקאות להשקעות, בנוסף על פיטורים של 3,500 עובדים עליהם הצהיר כבר בינואר.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה