אנחנו מוכנים? "תדירות אסונות הטבע גבוהה מההנחות לפיהן בנו תשתיות"

רון אייכל: "הסטטיסטיקה צופה אירועים בסדר גודל של 'סנדי' כל 100 שנה". המציאות כמובן אחרת
 | 
הוריקן, צילום: Getty images Israel
תמונות הנזק שגרם ההוריקן 'סנדי' בארה"ב היו קשות. היה נראה בבירור שהממשל האמריקני עומד לפני מלאכת שיקום מפרכת למבנים, תשתיות ורכוש פרטי של אזרחי ארה"ב.

לאחר שוך הסערה, שערוכי הנזק מטפסים מעלה ונאמדים בין 22 מליארד דולר לבין 30 מיליארד דולר ויש הערכות שמדברות אף על עלות של 50 מיליארד דולר. סנדי גרמה לכ-70 קורבנות בנפש, החשכה של כ-8 מיליון בתים ונזקים שהתפרשו על 20 מדינות. "למעשה סנדי כבר ביססה את מקומה בחמישייה הראשונה של שיאני הנזקים", אמר רון אייכל, האסטרטג הראשי של מיטב, בסקירה על הנושא.

"יש לציין שלכלכלה האמריקאית לא תהיה בעיה להתמודד עם נזק בשווי של כ-25 מיליארד דולר כאשר הגירעון הממשלתי החודשי עומד על כ-90 מיליארד דולר" הוסיף אייכל, "מדובר כאן על גירעון שבועי של הממשל הפדראלי, אין מה להתרגש".

עם זאת, "בעיה מטרידה היא תדירות האירועים", תיאר אייכל את דאגתו, "ההנחה הסטטיסטית היא שאירועים בסדר גודל שכזה, צריכים להתרחש אחת למאה שנה. אולם רק לפני קצת יותר משנה, באוגוסט 2011, סופה אחרת "איירין", פגעה בחוף המזרחי של ארה"ב". 'איירין' גמה לנזק של 19 מיליארד דולר. שיאנית הנזק אגב, היא 'קטרינה' שפגעה בחוף המזרחי ב-2005 ועלתה למשלם המיסים 108 מיליארד דולר. להלן 10 הסופות היקרות ביותר שפגעו בארה"ב ('סנדי' עדיין לא נכללת ברשימה זו):

ע"פ: National Oceanic and Atmospheric Administration
ע"פ: National Oceanic and Atmospheric Administration
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה