למרות הסנקציות: אירן ממשיכה לנהל מסחר בפחם; "דרך סוריה ולבנון"

חשבונות בנק רבים וציי ספינות רפאים, כך מנהלת הרפובליקה האיסלמית את מסחר הפחם במדינה תוך ניסיון לעקוף את הסנקציות המופעלות עליה
 | 
מחמוד אחמניג'אד, צילום: Getty images Israel
ניתן לדמות את המסחר שמנהלת כעת אירן בפחם כרעם שקט. באמצעות חשבונות בנק רבים וציי ספינות רפאים מנסה המדינה לעקוף את הסנקציות החריפות שהטילו עליה מדינות המערב, ולמנוע מהכלכלה התעשייתית שלה להתרסק.

צעדים נוקשים יותר הוטלו על הרפובליקה האיסלמית מצד האיחוד האירופי וארה"ב על מנת להדק את הלחץ. "אירן נהגה בעבר לקנות פחם מאוסטרליה. אולם החברות הגדולות כבר לא מעוניינות למכור לה כיוון שהן פוחדות להיחשף, אז היא פנתה לאוקראינה לשם קניית הפחם" מסר סוחר פחם בריטי.

הפחם אינו מצרך שהאיחוד האירופי הטיל איסור על מכירתו לאירן, אולם בשבוע שעבר אסר האיחוד על מכירות פלדה לרפובליקה האיסלמית. כתוצאה מכך, גובר הלחץ על המדינה להשיג פחם על מנת שתוכל לייצר פלדה בעצמה.

"אירן היא אחת המדינות הצומחות ביותר במונחים של ייצור פלדה, ולכן היא זקוקה לחומרי גלם בשביל לייצר כמות נוספת" אמר סוחר אירופי אחר. מפיק פחם מאוקראינה אמר לסוכנות הידיעות רויטרס: "כבר פנינו על מנת למכור פחם לאירן, והיא קונה יותר בזמן האחרון. עשינו קצת עסקים, אך לא באופן ישיר, דרך מדינות אחרות, סוריה ולבנון".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה