העלאת תקציב ה-EU תעלה לבריטניה 10 מיליארד ליש"ט, קמרון מתנגד

קמרון התייחס לנושא בנאומו בבית הנבחרים הבריטי: "אני לא הולך להתפשר ולחתום על העלאת התקציב. חושב שהתושבים בגרמניה מסכימים איתי בנושא הזה בדיוק כמו התושבים בבריטניה"
 | 
דיוויד קמרון, צילום: Getty images Israel
לאחר שבעבר כבר הביע התנגדות להעלאת תקציב איחוד האירו, ראש ממשלת בריטניה, דיויד קמרון, חידש את האיום שלו להטיל וטו על העלאת התקציב של האיחוד, למרות שמדובר בגישה המנוגדת לזאת של גרמניה.

קמרון התייחס לנושא בנאומו בבית הנבחרים הבריטי: "מצב החוב נהיה גרוע מאוד אז הלחץ להגיע להסדר הגיוני לגבי התקציב עלה. עמדתי לא השתנתה. אני לא הולך להתפשר ולחתום על העלאת התקציב. אני חושב שהתושבים בגרמניה מסכימים איתי בנושא הזה בדיוק כמו התושבים בבריטניה."

ההתייחסות של קמרון בנאומו לתושבים הגרמנים נובעת מכך שעמדתו מנוגדת לזאת של קנצלרית גרמניה, אנג'לה מרקל. על פי דיווחים שונים בברלין, האחרונה אפילו מוכנה לבטל את פגישת הפסגה של מנהיגי האיחוד שאמורה להתקיים בקרוב בבריסל אם קמרון לא ישנה את דעתו.

אמנם בכירים בגמניה הכחישו את איומה של מרקל, אבל הבהירו שעמדתו של קמרון לא פופולארית בברלין. יתר על כן, בכיר אחד בברילן אמר לרויטרס שקיימת תחושה בקרב השותפים באיחוד, כמו גם בברלין שבריטניה פחות מעוניינת בשיתוף פעולה שנועד להציל את הגוש.

מנהיגי האיחוד מנהלים בימים אלה משא ומתן לגבי תקציב מרכזי לאירו לשנים 2014-2020 כאשר הנציבות האירופית ביקשה לקבוע תקציב גבוה יותר. תקציב שכזה יעלה לבריטניה 10 מיליארד דולר למשך שבע שנים. על התקציב חייבות להסכים כל 27 ממשלות האיחוד.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה