יוון בדרך למיתון החמור מאז שנות ה-30, לאחר שהתכווצה כבר ב-18.4%

קרן המטבע הבינלאומית צופה ירידה נוספת של 4% בתמ"ג של המדינה, אשר כבר אישרה אמצעי צנע נוספים בהיקף של 13.5 מיליארד אירו
 | 
עוני מחסור, צילום: Getty images Israel
הכלכלה היוונית ממשיכה בסיחרור הרב שנתי שנכנסה אליו מאז פרץ המשבר ביבשת אירופה, כאשר נתונים אחרונים מצביעים על כך שהיא בדרכה למיתון אשר דומה במאפייניו לזה של שנות ה-30.

התמ"ג היווני התכווץ ב-18.4% ב-4 השנים האחרונות וקרן המטבע הבינלאומית (IMF) צופה כעת כי היא צפויה לרשום התכווצות נוספת של 4% בשנת 2013, בעוד היא נאבקת בהורדת נטל החובות בתמורה ל-300 מיליארד דולר בכספי חילוץ.

מדובר בהתכווצות המצרפית הגדולה ביותר למדינה מפותחת ב-30 השנים האחרונות, כאשר היא מתקרבת מרחק יריקה מהירידה של 27% בכלכלת ארה"ב בשנים 1929 עד 1933, לפי נתוני המשרד לאנליזה כלכלית בוושינגטון.

"אמצעי הצנע פגעו קשות בהכנסות ממיסים ובשל כך רק הגבירו את ההשפעות השליליות", אמר צ'ארלס דומס, יו"ר לומברד סטריט ריסרץ'. "אין דרך להימנע באמצעי הצנע בגלל שלאנשים במדינה אין אפשרות ללוות כספים. הגירעונות פשוט ממשיכים להתקיים", הוא הוסיף.

הממשלה היוונית הסכימה לאמצעי קיצוץ נוספים בהיקף של 13.5 מיליארד אירו מהתקציב של 2013 ו-2014 לאחר שכבר יישמו אמצעים דומים בהיקף של 3.1 מיליארד אירו בחודש פברואר על מנת לשכנע את מדינות אירופה לשחרר את חבילת החילוץ השנייה של 130 מיליארד אירו.

"יוון עשתה את כל זה ולא השיגה כלום", אמרה ברברה רידפת', מנכ"לית המרכז הבינלאומי לרגולציה פיננסית בלונדון. "זה הדבר העצוב", היא הוסיפה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה