"סוחרים שמיהרו להכנס לשוק בגלל ה-QE3 עכשיו יוצאים ממנו"

קרנות גידור וספקולנטים מוסדיים אחרים בארה"ב מאמינים הרבה פחות בסקטור הסחורות. סך הפוזיציות ארוכות הטווח על החוזים העתידיים על הזהב ירדו ב-8%, או 2.4 מיליארד דולר בשבוע האחרון
 |  (1)
זהב, צילום: Getty images Israel
קרנות גידור וספקולנטים מוסדיים אחרים בארה"ב מאמינים הרבה פחות בסקטור הסחורות. השחקנים המרכזיים בשוק ענק זה חתכו את התחזיות השוריות שלהם לסחורות במדינה לרמה הנמוכה ביותר מאז סוף אוגוסט.

מדיווח של רשות המסחר בחוזים עתידיים עולה כי שווי הפוזיציות ארוכות הטווח שהחזיקו 22 קרנות גידור ושחקנים ספקולנטים אחרים ירד בשבוע שעבר ב-3 מיליארד דולר לכ-109 מיליארד דולר לעומת השבוע שקדם לו.

בד בבד, סך הפוזיציות ארוכות הטווח על החוזים העתידיים על הזהב ירדו ב-8%, או 2.4 מיליארד דולר. הקרנות טוענות שהסיבה להורדת התחזית, נובעת מכך שמחיר אונקיה לא עבר את ה-1,800 דולר מאז אוגוסט 2011, לאחר ששלושה נסיונות לחצות רף זה הסתיימו בכישלון חרוץ. לגבי הנפט, קרנות הגידור טוענות שהביקוש לנפט גורם לכך שהמחיר לא מגיע ליעד מפתח של 120 דולר. "התאוששות הכלכלה בארה"ב ובסין מוטלת בספק ומשבר החוב בגוש האירו נגרר וללא פיתרון נראה לעין".

למרות שהזהב התאושש מרמת השפל של יום שני שבוע שעבר ב-1,729 דולר לאונקייה, הוא סיים את השבוע בירידה של כ-20 דולר לאונקייה והשיל בכך 2% מערכו, בדומה לירידה במחיר הנפט. פרנק מגהי, ראש מחלקת סחורות ב-IBS (Integrated Brokerage Services): "אנשים שמיהרו להכנס לשוק בעקבות ה-QE3 עקב ציפיה לעליות, עכשיו יוצאים ממנו".
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  אירופה מדפיסה כסף,ארה"ב מדפיסה כסף.הזהב יעלה
  logica 22/10/2012 17:34
  הגב לתגובה זו
  0 0
  כשכולם מדפיסים טריליונים מגיעה אינפלציה,vנייר עליו מודפס הכסף מאבד מערכו.העשירים בורחים לזהב.
  סגור