לא רווחי: סימנס מוכרת את כל הפעילות הסולארית, גם בישראל

פעילות מקלטי השמש הכניסו סכום זעום בלבד מסך הרווח של ענקית ההנדסה. בישראל רכשה סימנס את חברת סולל ב-420 מיליון ד' ב-2009
 | 
מתקן סולארי, צילום: Getty images Israel
תאגיד סימנס, ענקית התעשייה הגרמנית, מעמיד למכירה את פעילות האנרגיה הסולארית בכל העולם. סוכנות רויטרס דיווחה שסימנס מנסה להתאים את עצמה מתח הרווחים של המתחרותה גדולות שלה, סוויס השוויצרית וג'נרל אלקטריק האמריקנית.

"לאור שינויים בענף, צמיחה איטית ולחצי מחירים מהותיים בשוק הסולארי, לא עמדנו ביעדים שקבענו בשוק זה", אמרו בחברה. בסימנס מתכוונים להשאר עם פעילות אנרגיית המים ואנרגיית הרוח.

ההכנסות שייצרה חטיבת הסולאר בחברה הסתכם ב-391 מיליון דולר בלבד בשנה שעברה, סכום זניח לעומת גודלה העצום של ענקית ההנדסה וההפסד מהפעילות הסתכם בסכום דומה.

לסימנס קיימת גם פעילות בישראל בתחום זה. החברה רכשה את 'סולל' הישראלית שמייצרת פאנלים לקליטת אנרגיה סולארית ב-2009 תמורת 420 מיליון שקל. בחברה עובדים כ-70 אנשים שככל הנראה יפוטרו עם נטישת הפעילות הכללית.

ענף הפאנלים הסולאריים סובל כבר זמן רב מירידה משמעותית בפעילות ובמתח הרווחים. באנליזה של חברת המחקר 'אליאנס ברנשטיין' עלתה מסקנה מפתיעה לפיה מספר הפרוייקטים בענף יורד לאור חוסר כדאיות של פרוייקטים מסוג זה. "אם נתעלם מעלות הנדל"ן, יש גם עלות של מערכת גיבוי למקרה והשמש לא זורחת". מה גם שבנוסף לתחרות הגוברת, הטכנולוגיה לא מתאימה לכל מדינה שכן יש עלויות גבוהות מאוד של הקמת תשתיות שלא ירדו ללא מתן סובסידיות ממשלתיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה