אופורטוניזם טהור: איזו בורסה אירופית זינקה מאז יוני ב-75%?

המדד המוביל בבורסה היוונית עולה 1.3% למרות הסערה שמעורר ביקורה של הקנצלרית מרקל ובניגוד למגמה השלילית בשווקים באירופה. למרות ההתאוששות בחודשים האחרונים, מאז 2007 איבד ה-ASE כ-83%
 | 
עליות בשוקי העולם
אמנם המצב הכלכלי של יוון רק הולך ומיתדרדר הביקור של הקנצלרית מרקל מגביר את המתיחות במדינה הכושלת לשיא. אך בשוק ההון דווקא ישנם משקיעים אוהבי סיכון ואופורטוניסטים שהצליחו להשיג בחודשים האחרונים מדהימה על השקעתם במניות המדד המוביל ביוון ה-ASE.

מאז ה-5 ביוני, אז נפל מדד ה-AES לשפל של 478 נקודות הוא הצליח לבצע מהלך עליות מדהים של כ-75%. ברגעים אלה נרשמות במדד זה עליות של כ-1.3% לרמה של 836 נקודות - וזאת בניגוד למגמת הירידות שמאפיינת את המדדים המובילים האחרים באירופה.

עם זאת צריך לצנן קצת את ההתלהבות מאחר שלמרות שהמדד היווני נסחר כעת מעל לרמה הגבוהה ביותר שנקבעה השנה בחודש פברואר, הוא עדיין נמוך בכ-83% ביחס לרמות השיא בהן נסחר בשנת 2007, אז שייט המדד ברמות של כ-5,000 נקודות.

את העליות במדד מובילה היום מניית Plaisio Computers שמזנקת בקרוב ל-30% לרמה של 3.5 אירו המשקף לחברת המחשבים היוונית הפועלת ה-IT העסקי, של כ-77.3 מיליון אירו. עליות של מעל ל-5% נרשמות כעת גם במנית הבנק של פיראוס.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה