נתניהו בעצרת האו"ם: "קו אדום לא מוביל למלחמה, הוא מונע מלחמה"

ראש הממשלה התייחס לדבריו של אחמדיניגא'ד לפיהם לישראל אין שורשים במזרח התיכון. "עם ישראל חי"
 |  (8)
בנימין נתניהו (צלם: יותם פרום)
ראש הממשלה בנימין נתניהו משמיע כעת את דבריו בעצרת האו"ם המרכזית בניו יורק. נראה כי מדובר באחד הנאומים העוצמתיים שהשמיע ראש הממשלה, וגם אחד החשובים ביותר.

את הנאום פתח נתניהו בהתייחסות לדברי נשיא אירן, שאמר כי לישראל אין שורשים במזרח התיכון: "לפני שלושת אלפים שנה המלך דוד שלט על המדינה היהודית ובירתנו הנצחית ירושלים. העם היהודי הצליח לעמוד בפני כל הרודנים שניסו להשמיד אותנו. האידיאולוגיות שלהם נמחקו על-ידי ההיסטוריה. עם ישראל חי".

נתניהו הזכיר את עזרתה של ישראל למדינות הרות אסון, כדוגמת טהיטי. ואת הישגיה בתחומים שונים ונרחבים כמו מדע, חקלאות ורפואה.

במרכז נאומו, הדגיש ראש הממשלה כי ישראל מעוניינת בשימור הסכמי השלום עם מצרים וירדן ורוצה בשלום עם הפלסטינים. בתוך דבריו התייחס לנאומו של אבו : "לא נפתור את הסכסוך בעזרת הכרה חד צדדית במדינה פלסטינית".

עוד התייחס נתניהו למצב במזרח התיכון: "ישראל רוצה מזרח תיכון של קדמה ושל שלום. אותם כוחות שחורים עתיקים של איסלאם קיצוני, שאותם ראיתם משתלטים על שגרירויות אמריקניות במזרח התיכון, מתנגדים לכך. הם רוצים להרוס את ישראל, אירופה, ארה"ב, הכוחות האלה רוצים לכבות את נר החירות".
תגובות לכתבה(8):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 8.
  בהמשך לתגובה 7 אובמה הגיע
  חשבז 20/03/2013 19:20
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יאללה שלום
  סגור
 • 7.
  ראש ממשלת ישראל, מר ביבי, כנס כנס!!!
  חשבז 29/09/2012 09:47
  הגב לתגובה זו
  5 0
  תקשיב אדוני, אם אובמה לא רוצה להגדיר קו אדום זה בסדר. בנתיים לא צריך קו אדום. ואם אובמה לא רוצה לבקר בישראל כנשיא מכהן של ארה"ב, זה גם בסדר. שלא יבוא, כי ממילא מי שישלם על הביקור הזה זה האזרחים וכספי המיסים שלהם. איך אומר הגרפיטי של הרצל על הקירות בת"א "לא רוצים, לא צריך" אמהמה בנתיים ככה עד ה6 לנוב או עד הקו האדום או עד שמר חוסיין אובמה יגיע לביקור (מה שיקרה קודם) אני חושב שעדיף לך להקפיא את שיתוף הפעולה הביטחוני עם ארה"ב. והפעם תהיה חכם. בשקט, בלי הצהרות למדיה, בלי מסיבות עיתונאים. בלי באזז ובלי לכתוב על זה בפייסבוק. וגם אל תספר להם. פשוט תוריד הוראה למוסד,שב"כ,יחידות מיוחדות וכיו"ב, לא לשתף פעולה מבחינה ביטחונית מודיעינית עם ארה"ב. לא להתריע על מפגעים וכיו"ב. זאת לא החלטה פשוטה ורוב הסיכויים שכמה יהודים יקפחו את חייהם בעקבות זאת, אבל אז בטוח שהאמריקאי המצוי יתעורר, במיוחד כשיבין כמה האיסלם "אוהב" אותו. ואיך אובמה מנסה לטאטא את השנאה מתחת לשטיח של איזה סרטון אנטיאיסלמי בדיוק לפני הבחירות. מגיע לו. יופי של נאום. ד"ש לקנדה!!!
  סגור
 • 6.
  ביבי אתה קובר את מעמד הביניים
  מילי 28/09/2012 20:30
  הגב לתגובה זו
  0 0
  יוקר המחיה פה שובר שיאים המצב הזה הופך להיות בלתי נסבל אין פה שום זכויות רק חובות ואת הכל אוכלת הממשלה כל יום פה זה מלחמת השרדות מי יממן את המלחמה הזו אחרי כל הגזרות הפשיסטיות האלה? טפל קודם ברווחה של האזרחים שלך תן לנו להתקיים בכבוד כי האיום שלך ושל שר האוצר שלך לקבור אותנו לא פחות חשוב
  סגור
 • 5.
  אולי כדאי להתקיף אחרי 21.12.12 ,לא הייתי רוצה לממש את
  בא 28/09/2012 10:33
  הגב לתגובה זו
  0 0
  הנבואה של הסוף .אפשר נגיד אפילו כמה ימים אחרי ,למה לחכות .נאום מצויין של ביבי ,אבל נראה לי שהמלחמה בלתי נמנעת .
  סגור
 • 4.
  ראש ממשלה חי בלללנד כל יום דברים אחרים
  גל 28/09/2012 10:16
  הגב לתגובה זו
  0 0
  במשך חודשים מפחידים אנשים שתיהיה מלחמה עכשיו ברור לכל ביבי לא יתקוף לעולם בלי ארצות הברית גיבור גדול במילים בלבד אנחנו זוכרים את המהלכים שעשה בשנת 2003 כשהיה שר אוצר חוזר על אותם מהלכים פחדן ופטפטן טוב רק במילים
  סגור
 • 3.
  השפן הקטן מתח קו אדום הבגן ילדים
  משה 28/09/2012 07:53
  הגב לתגובה זו
  1 0
  לביבי לא היה אומץ למתוח קו אדום . מה עשה ? צייר קו אדום . גם אם אירן תייצר פצצה הא תפורק בסופו של יום
  סגור
 • 2.
  פיצוץ של נאום
  קוטל קנים 27/09/2012 22:23
  הגב לתגובה זו
  0 0
  חבל שביבי חזק רק בנאומים. סלחיה הוא חזק גם בעלית מחירים, בעלית מיסים, בשחיקת הפנסיות שלנו, בשיחרור החרדים משרות והזרמת כספים לחרדים ולמתנחלים.
  סגור
 • 1.
  על איזה קדמה אתה מדבר
  קשקשני 27/09/2012 21:03
  הגב לתגובה זו
  0 2
  המצב פה מעולם לא היה גרוע יותר ואתה רוצה לצאת למלחמה. תסביר לי בבקשה אדוני ראש הממשלה. על איזה קדמה אתה מדבר בדיוק?
  סגור