דיווח בגרמניה: ה-ECB והבונדסבנק בודקים את חוקיות החילוץ של ה-EU

הרקע למחלוקת לגבי מידת החוקיות של התוכנית, היא הטענה שרכישת מספר לא מוגבל של אג"חים מפרה את ההסכם בין מדינות גוש האירו שאוסר על מימון ישיר של הגרעון בו הן נמצאות
 | 
הבנק המרכזי האירופי, צילום: Getty images Israel
עיתון הבילד גרמני מדווח היום (ג') שהבנק האירופי המרכזי, כמו גם הבונדסבנק הגרמני, שכרו עורכי דין שיבדקו את חוקיות תוכנית החילוץ של גוש האירו, הכוללת קניית אג"חים בכמות בלתי מוגבלת. העיתון גם דיווח שקיימת אפשרות שבית המשפט האירופי לצדק ידון במקרה בקרוב.

על פי הדיווח, הרקע למחלוקת לגבי מידת החוקיות של התוכנית, היא הטענה שרכישת מספר לא מוגבל של אג"חים מפרה את ההסכם בין מדינות גוש האירו שאוסר על מימון ישיר של הגרעון בו הן נמצאות.

התוכנית עליה הוכרז לפני כחודש, נועדה להנמיך את עלויות ההלוואה של מדינות גוש האירו, בעיקר של ספרד ואיטליה, על ידי כאמור קניית האג"חים שלהן. בגרמניה הגיבו לתוכנית בדאגה עקב החשש שקיומה של תוכנית שכזאת יחסוף את משלמי המיסים לחוב של מילארדי יורו בעל סיכון גבוה מידי.

היום (ג'), הבורסות באירופה פתחו במגמה מעורבת לאחר הירידות אתמול שנבעו מדיווח של עיתון גרמני אחר, ה'דר שפיגל'. על פי הדיווח, הטרויקה שמפקחת על יוון מטעם הארגונים הבינלאומיים, מצאה שלמדינה יש פער של 20 מיליארד אירו (26 מיליארד דולר) על מנת לעמוד בדרישות האיחוד לחילוץ, כמעט כפול מהתחזיות המוקדמות. .

בד בבד, העיתון דיווח שהמדינות השותפות בגוש האירו שוקלות ברצינות להגדיל את המינוף של קרן החילוץ ESM עד ל-2 טריליון אירו. הידיעה אושרה על ידי שר האוצר הגרמני שהוסיף ואמר כי רק ברגע אפשרות זו רק נבחנת.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה