רון אייכל: "תוכנית ההרחבה הכי לא ספונטנית עומדת לצאת לדרך השבוע"

הכלכלן הראשי של מיטב: "דראגי הצליח לסנדל את עצמו" לפני כל פעולה באירופה. רואה הזדמנות בשוק האג"ח
 | 
רון אייכל
עברו כבר שלושה שבועות מאז שיו"ר הבנק האירופי המרכזי (ECB), מריו דראגי, הכריז כי ירכוש אג"חים רבוניים בשוק. עם זאת, שורה של משוכות טכניות מנעו ממנו לעשות כן עד עתה.

רון אייכל, כלכלן ואסטרטג הראשי בבית ההשקעות מיטב הסביר בסקירה שכתב ש"בניגוד לארה"ב, באירופה התוכנית יותר מהכרחית, זה יכול להיות אף עניין קיומי".

הביורוקרטיה

"לפני כשבוע אישר בית המשפט הגרמני את המהלך של דראגי. האישור הוסיף זריקת עידוד לשווקים", הזכיר אייכל, "כעת, השוק נמצא בעמדת המתנה לקראת חשיפת תוכנית רכישת איגרות החוב של ספרד שתוצג כנראה ביום חמישי השבוע".

רכישות של אג"חים הם לא דבר פשוט באירופה. על פי מתווה התוכנית "דראגי כבר די סינדל את עצמו. הוא לא יכול לפעול באופן ישיר וספונטני לרכישת מדינות ללא דרישה רשמית של המדינה לסיוע ואישור של האיחוד האירופי כי המדינה עומדת ביעדים הפיסקליים".

ההזדמנות

אייכל מציין שכרגע האיטלקים אינם מוכנים שה -ECB ירכוש אג"ח שלהם. הספרדים מצד שני מעוניינים בכך מאוד וכבר נמצאים בתהליכי אישור. "במידה וההרחבה הכמותית תצא לפועל (והיא תצא), אזי איגרות החוב של ספרד ירשמו רווחי הון בחודשים הקרובים. חובבי ניצול הזדמנויות, יכולים לחשוב על האיגרות הספרדיות, גם לאחר המהלך האדיר שעשו האיגרות בראשית החודש".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה