דובר ה-ECB: "הדיווח הוא חסר שחר", אין שיחות בנוגע לחילוץ ספרד אבל יש רפורמה חדשה שתכניס 2.7 מיליארד א'

שר האוצר הספרדי אמר כי יש להבין קודם את דרך הפעולה של רכישות האג"ח בטרם תחליט ספרד לבקש עזרה ובינתיים הציג רפורמה חדשה
 | 
דרכון ספרדי
יו"ר קרן המטבע הבינלאומי, כריסטין לגארד, הכחישה היום (ו') בכל תוקף את הדיווח של העיתון ההולנדי 'הט פיננשייל דגבאלד' על כך שהיא ומריו דראגי, נשיא הבנק המרכזי האירופי (ECB) מקיימים מו"מ בנוגע לחבילת חילוץ לספרד.

"באשר לכותרות כי מריו דראגי ואני מקיימים משא ומתן מעמיק בנוגע לספרד, אני יכולה להבטיח לכם שלא כך הדבר", אמרה לגארד לכתבי רשת CNBC בנוגע לשמועות בדבר חבילת חילוץ בשווי 300 מיליארד אירו לספרד שתנאיה עוד לא נקבעו.

"הדיווח הוא חסר כל שחר. אין שום שיחות בנושא", הוסיף הדובר של ה-ECB בהצהרה שנשלחה לכתבים. עם זאת, כן ניתן לאשר כי שרי האוצר של מדינות אירופה ונציגים של ה-IMF נפגשו היום בקפריסין.

שר האוצר הספרדי, לואיס דה גווינדוס, אמר שממשלתו זקוקה למידע נוסף בנוגע לדרך הפעולה של תוכנית רכישות האג"ח של ה-ECB בטרם היא תחליט אם להגיש בקשה לחילוץ או לא.

מיסוי על אנרגיה חלופית תכניס 2.7 מיליארד אירו לקופת ספרד

ממשלת ספרד אומנם עוד לא החליטה בנוגע לבקשה רשמית לעזרה ממדינות אירופה, אבל היא כן חשבה על דרך נוספת לצמצם את החוב הלאומי האדיר שלה על ידי שינוי רוחבי על המיסוי שמוטל על מוצרי האנרגיה במדינה.

כך, נציגי הממשלה הציגו בכנס שרי האוצר בקפריסין את המתווה של התוכנית החדשה, אשר תרים את המיסים על דלקים מאובנים ותוריד את הסובסידיות בתחום האנרגיה הירוקה. כל סוגי ייצור החשמל גם ימוסו כעת ב-6% ויוטלו שני סוגים של מיסים חדשים על אנרגיה גרעינית.

במשך השנים ממשלת ספרד צברה 24 מיליארד דולר בחוב לאומי שמקורו בהפרש שבין מה שהצרכן הסופי משלם עבור החשמל אותו הוא צורך לבין העלות הראלית של ייצור החשמל, בעיקר בשל סובסידיות ממשלתיות לאנרגיה חלופית. לשנה הנוכחית מכוונת הממשלה לגירעון מאנרגיה שלא יעלה על 1.5 מיליארד אירו ותקציב מאוזן בשנת 2013.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה