המסחר באירופה ננעל בירידות: הפסיקה לגבי תוכנית התמריצים תדחה?

ראש ממשלת איטליה, מונטי: "איטליה לא תקבל תנאים נוספים הקשורים לתמיכה שתגיע מקרן החילוץ". ה-IBEX 35 הספרדי ירד 0.32%
 | 
(יח"צ)
יום המסחר באירופה ננעל במגמה שלילית. המשקיעים מביטים לעבר הדיון שיערך עוד יומיים בבית המשפט החוקתי שיפסוק האם תוכנית החילוץ שנועדה להוציא את הגוש מהמשבר אכן תצא לפועל.

על פי הודעה שיצאה היום (ב') מטעם בית המשפט קיים סיכוי שההחלטה לגבי התוכנית תדחה עקב סקפטיות רבה הקיימת לגבי הצלחתה. ראש ממשלת איטליה, מריו מונטי, הגיב גם הוא לגבי אופציית הקניה האין סופית של אג"חים. "איטליה לא תקבל תנאים נוספים הקשורים לתמיכה שתגיע מקרן החילוץ מכיוון שההסכמה לגבי אופי החילוץ כבר הושגה.

עם סיום יום המסחר, הדאקס הגרמני סיים בירידה קלה של 0.01%, הפוטסי הלונדוני השיל 0.03%, והקאק הצרפתי איבד 0.37%. מדד מילאנו נחלש 0.11% וה-IBEX 35 הספרדי ירד 0.32%. באיטליה, התשואה על האג"ח הממשלתי ל-10 שנים עלתה 2.47% ל-5.17500%, בעוד שבספרד התשואה על האג"ח הממשלתי ל-10 שנים הוסיפה 1.31% ל-5.696%.

מניות הביומד היו המכבידות ביותר ביום המסחר ביניהן מנית AstraZenca שאיבדה מערכה 0.5%. מנגד, ניתן למצוא בעלות את מניות חברת הכרייה ריו טינטו שרשמה עליה של 1.59%. חברת BHP הוסיפה 0.21%.

למרות המגמה השלילית, הכלכלן הראשי של בנק סקסו בקופנהגן דווקא מביע אופטימיות לגבי עתיד השוק: "בדרך כלל ימי שני הם שליליים יותר. במיוחד אחרי שבוע של ראלי. הבחירות בהולנד, הפסיקה של בית המשפט בגרמניה והאפשרות לתוכנית תמריצים הם סיבות מספיק".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה