בורסות אירופה ננעלו בירידות: הדאקס נפל 1.5%, הקאק איבד 1%

מספר המובטלים בגרמניה עלה באוגוסט ב-9,000 איש. הסנטימנט הכלכלי בגוש האירו צנח באוגוסט ל-86.1 נקודות לעומת 87.9 נקודות ביולי
 | 
אדום בעיניים
הבורסות באירופה נסגרו בירידות שערים חדות ברקע לירידות שנרשמו היום באסיה ולמסחר האדום המתנהל כעת בוול סטריט. המשקיעים בשוק ממתינים בדריכות לנאומו של יו"ר הפדרל ריזרב, בן ברננקי בכנס הנגידים שבג'קסון הול ביום שישי הקרוב, ויעקבו בדריכות אחר כל הערה שלו ביחס למצב הכלכלי ולאפשרות להתערבות של ה'פד'.

עם סיום המסחר, מדד הדאקס הגרמני איבד 1.64%, הפוטסי הלונדוני ירד 0.42% והקאק הצרפתי השיל 1.02%. המדד המוביל בספרד נפל 1.34%והמדד המוביל בבורסה האיטלקית ירד 1.07%.

נתוני מאקרו שהתפרסמו היום באירופה לא הצליחו לעודד את השוק. בגרמניה דווח על גידול של 9,000 איש שהצטרפו למעגל האבטלה באוגוסט זה החודש החמישי ברציפות בו גדל מספר המובטלים, כך על פי נתוני שירותי התעסוקה. לאחר שאתמול דווח ע"י הלמ"ס הגרמני כי שיעור האבטלה בגרמניה נותר 6.8%.

בנוסף פירסמה היום הנציבות האירופית כי המדד המעיד על הסנטימנט הכלכלי בגוש האירו נפל באוגוסט ל-86.1 נקודות לעומת 87.9 נקודות ביולי, כאשר הצפי היה לירידה מתונה בהרבה לרמה של 87.6 נקודות מדובר בנפילה לרמה הנמוכה ביותר מזה 3 שנים.

הנתון מצביע על ירידה בסנטימנט העסקי בכל המגזרים. על פי נתוני הנציבות האירופית אמון הצרכנים בגוש המשיך לצנוח כשנפל ל-24.6- לעומת 21.5- ביולי. גם מדדי האמון בסקטור התעשייתי ובסקטור נותני השירותים נפלו באוגוסט ביחס ליולי. מדד האמון בענף הבניה בלט בצניחה למינוס 33.1 נקודות לעומת 28.5 נקודות ביולי.

בספרד דווח מוקדם יותר היום כי על רקע עליית מחירי הדלק נרשמה עלייה חדה של 2.7% במדד המחירים לצרכן.

בנק ברקליס הודיע על מיטנויו של אנטוני ג'נקינס למנכ"ל הבנק. ג'נקינס שימש עד כה כראש חטיבת הבנקאות הקימעונאית בבנק. בחודש האחרון, מאז שהתפוצצה פרשת הליבור עזבו את הבנק שלושה מנהלים שהובילו אותו במשך שנים.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה