הוול סטריט ג'ורנל: "ה-ECB בוחן תוכנית חדשה להורדת תשואות האג"ח באירופה"

בכירים בבנק המרכזי האירופי בוחנים שיטה חדשה וגמישה לרכישת אג"ח של מדינות כגון ספרד ואיטליה
 |  (1)
מריו דראגי
הוול סטריט ג'ורנל מדווח היום (ב') שבכירים בבנק המרכזי האירופי (ECB) בוחנים תוכנית חדשה לטיפול במשבר החובות בדרך שתפחית את עלויות המימון של המדינות החברות בגוש האירו מבלי להתחייב לרמות תשואות קבועות או היקף רכישות שעלולים לאיים על המאזן והעצמאות של הבנק המרכזי.

ע"פ הדיווח המתבסס על גורם אנונימי, הבנק המרכזי פועל לעבר קביעת טווח תשואות גמיש לאגרות החוב הקצרות של ספרד ומדינות אחרות נמצאות בסיכון, כאשר סגירת מתווה התוכנית אינה צפויה לפני הפגישה של קובעי המדיניות בגוש האירו ב-6 בספטמבר.

הבנק המרכזי מעוניין לעזור להוריד את עלויות המימון של הממשלות באמצעות ביצוע רכישות של אג"ח ממשלתי אך באותה העת לאפשר להן לנוע בגמישות כשיש צורך ולהמשיך להפעיל לחץ על הממשלות לפעול להקטנת הגרעונות והעלאת הצמיחה.

הרעיון מאחורי התוכנית, מסר הגורם, הוא שה-ECB ינחה את המשקיעים לעבר מטרה, או טווח, עבור תשואות האג"ח בכך שיפרסם את הנתונים אודות הרכישות שהוא מבצע וכמו כן את סוגי האג"ח שהוא רוכש. לדוגמא, אם הבנק המרכזי ירכוש מיליארד אירו של אג"ח קצרות של ספרד, הדבר יוכל להוביל את המשקיעים לעבר התשואות בהן הוא מעוניין ע"י העלאת או הורדת הרכישות בשבועות הבאים. בכך יקבלו הממשלות זמן נוסף להפחית את הגרעון התקציבי, לאושש את הכלכלות המקרטעות ולזכות מחדש באמון המשקיעים.

"אנו לקראת מהלך שישנה בגדול את המשחק", כתב בטור ל- 'MSN Money' מנהל קרנות הגידור ביל פינקלשטיין. "נסללה הדרך לרכישות אג"ח של הבנק האירופי, אשר יובילו את כולנו לארץ המובטחת", הוא כתב והוסיף כי לדעתו רכישות האג"ח ממשלתיות על ידי הבנק האירופי, יקרו בקרוב.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  זהירות עליות בדרך
  שי 27/08/2012 14:17
  הגב לתגובה זו
  0 0
  השורטים נשרפים אחאחאח
  סגור