הסוחרים החלו לבצע 'שורט' על היואן, צפי לפיחות של 2% לפחות

דעיכה בצמיחה של אחת מהכלכלות המרכזיות בעולם והיחלשות המטבע שלחה את האג"ח של ממשלת סין לירידה של 3.4% בחודש החולף
 | 
יואן (קרדיט: Getty images Israel)
הסוחרים נראים כמי שמשנים את דעתם בנוגע לערכו של יואן לאחר שנתונים ודווחים אחרונים מציגים תמונה של צמיחה דועכת באחת מהכלכלות המרכזיות בעולם.

"סוחרים רבים חוששים מפיחות ליואן וכשבוחנים את השוק ניתן לראות שהם מצפים כי המטבע ירד ב-2% בשנה למשך השנתיים הקרובות", אמר דריוס קוולצ'ק, כלכלן בכיר מקרדיט אגריקול.

מדובר בחדשות רעות ואפילו אמצעי הסילוק למספר סוגים של עסקאות בסין החולפו ממטבע היואן למטבע הדולר. קולצ'ק מציין כי העובדה הזו והמגמה האחרונה הופכת את דעתם של הבנקים המרכזיים בעולם להחזקי ביתרות מט"ח למטבע הזה ואלו בתורם מחזקים את הפיחות במטבע.

"החלשות במטבע אומנם תעזור לייצואנים אבל הכלכלה הסינית מונעת בעיקר מביקוש מקומי למוצרים ושירותים ולכן יש לתמרץ את החלק הזה על מנת לעלות את הצמיחה בתמ"ג", הוסיף קולצ'יק. "בשל כך אני מצפה למדיניות מונטרית מרחיבה יותר בסין", הוא הדגיש.

אחץ החששות המרכזיים בנוגע לכלכלה הסינית היא עלייתה של האינפלציה בשל הורדות הריבית שיושמו עוד בתחילת השנה. "הנזילות מאוד מוקבל במדינה ואני חושב שהבנק המרכזי יוריד את יחס הלימות ההון על מנת להגדיל את האשראי של הבנקים לצורך הרחבת התשתיות", אמר קולצ'יק.

האיום הכי גדול לכלכלת סין מבחינת הפיחות במטבע וההחלשות בצמיחה הסינית הוא העלייה בתשואות אותם דורשים המשקיעים לאגרות חוב של ממשלת סין כפי שאכן קרה בחודש האחרון. כך למעשה התשואה לאג"ח ל-10 שנים נמצאת כעת ברמה של 3.4% בעוד שלפני חודש היא עמדה על רמה של 3.29% - ירידה של 3.34% בערכה של אגרת החוב.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה