מדד ה-PMI: הפעילות העסקית באירופה התכווצה זה החודש השביעי

מדד מנהלי הרכש (PMI) המקדים של חודש אוגוסט ל-46.6 נקודות לעומת 46.5 נקודות ביולי. ההתכווצות בפעילות העסקית נרשמה בכל 17 מדינות גוש האירו
 | 
סמל מטבע האירו
הפעילות העסקית בסקטור הפרטי ב-17 מדינות גוש האירו המשיכה להתכווץ גם באוגוסט, זה החודש השביעי ברציפות, אולם באוגוסט חלה התמתנות בקצב ההתכווצות הכלכלית ביחס לחודש הקודם.

על פי הנתונים הראשוניים של מדד מנהלי הרכש (PMI) לחודש אוגוסט של Markit, עלה המדד לרמה של 46.6 נקודות לעומת רמה של 46.5 נקודות ביולי. האנליסטים בשוק ציפו שהמדד יוותר ללא שינוי. נזכיר כי מדד הנמוך מרמה של 50 נקודות מעיד על התכווצות בפעילות הכלכלית.

מדד ה-PMI למגזר השירותים ירד ל-47.5 נק' באוגוסט לעומת 47.9 נקודות ביולי, בעוד שמדד ה-PMI למגזר היצרני עלה ל-45.3 נקודות לעומת 44 נקודות בחודש הקודם וצפי לעלייה צנועה בהרבה לרמה של 44.2 נקודות.

ההתכווצות בפעילות הכלכלית נרשמה בכל הגוש כאשר גם המדינות המובילות, גרמניה וצרפת הצביעו על התכווצות בפעילות אם כי הנתונים שם היו מעל לתחזיות. מדד מנהלי הרכש בגרמניה של הסקטור היצרני עלה ל-45.1 נק', מעל לתחזיות ציפו ל-43.5%. גם בצרפת מדד ה-PMI הפתיע לטובה ועלה ל-46.2 נק', מעל לקונצנזוס שציפה ל-43.7 נק'.

"אם מסתכלים על נתוני ה-PMI של אוגוסט ויולי, אשר באופן היסטורי משפיעים על נתוני הצמיחה, נראה שהתמ"ג נפל ב-0.5%-0.6% (במונחים רבעוניים), כך שתידרש קפיצה חזקה מאוד בספטמבר בכדי לשנות את הצפי הזה" כתב רוב דובסון, הכלכלן הבכיר במרקיט.

הנתונים מאירופה מצטרפים לנתונים המקדימים לאוגוסט למדד מנהלי הרכש של HSBC בסין שפורסמו היום והצביעו על נפילה לשפל של 9 חודשים, לרמה של 47.8 נקודות לעומת הנתון הסופי ליולי שעמד על 49.3 נקודות. נתוני ההזמנות החדשות וההזמנות מהיצואנים שניהם התכווצו בקצב מהיר יותר מזה שנרשם ביולי, בזמן שהיקפי המלאים במחסני החברות גדלו בקצב מהיר יותר.

תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה