מגמה מעורבת בסיום יום המסחר באירופה: מדד הפוטסי טיפס 0.21%

יותר חברי הבנק המרכזי האמריקני שוקלים ברצינות להתערב בכלכלה אם קצב הצמיחה ירד. מילנו מטפסת 1%. סקטור הבנקים בולט בעליות
(צילום: Getty images Israel)
המדדים באירופה סיימו את יום המסחר במגמת ירידה למעט הפוטסי. זאת למרות תקווה חדשה מארה"ב בדמות אפשרות ממשית להשקת תוכנית הרחבה שלישית (QE3). נתוני תעשייה שפורסמו בכלכלות המובילות בגוש האירו היו טובים מהצפוי אך לא תמכו בסופו של דבר במסחר.

נתוני מאקרו

מספר נתוני מאקרו טובים פורסמו ביבשת היום. התמ"ג של גרמניה ברבעון השני צמח ב-0.3% וזהו הנתון הסופי שהתאים לתחזיות. מדד מנהלי הרכש בגרמניה של סקטור הייצור עלה ל-45.1 נק', מעל לתחזיות ציפו ל-43.5%. גם בצרפת מדד ה-PMI הפתיע לטובה ועלה ל-46.2 נק', מעל לקונצנזוס שציפה ל-43.7 נק'. ה-PMI היצרני בגוש האירו עלה ל-45.3 נק' מעל לתחזיות ל-44.2 נק'. למרות שהנתונים עלו על התחזיות כולם עדיין נמצאים מתחת לרף ה-50 נק' ומצביעים על המשך ההתכווצות ביבשת.

עם סיום יום המסחר, מדד הדאקס ירד 0.97%, מדד הפוטסי טיפס 0.21% והקאק הצרפתי השיל 0.84%. המדד הספרדי נחלש 0.79% ומדד מילנו איבד 1.37% תשואות האג"ח של ספרד עולות מעט ל-6.29%. תשואת האג"ח של איטליה ל-10 שנים עלתה ב-0.74% ל-5.7%.

הסיפור המרכזי היום הוא כוונת ה'פד' האמריקני להשיק תוכנית הרחבה שלישית (QE3) אם מצב הצמיחה בכלכלה לא יתאים לציפיות. פרוטוקולי ה'פד' שפורסמו אמש חשפו שקובעי המדיניות בארה"ב שוקלים ברצינות הפעלת כלים כבדים על מנת לעודד את המשק האמריקני ואף ציינו כי "תוכנית רכישות יכולה לסייע".

"זו ההצהרה החזקה ביותר ששמענו מה'פד' בקשר לתוכנית רכישות וזה צריך להיות טוב מאוד לשוק", אמר וורן הוגן, כלכלן ראשי בבנק 'אוסטרלה וניו זילנד' בראיון לרשת בלומברג, "המשקיעים מתרגלים לחדשות באירופה וכולם רוצים לראות נתונים טובים בקרוב".
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה