יום אדום באירופה: נתונים מיפן העיבו; הפוטסי האנגלי איבד 1.4%

הדאקס השיל 1%, הקאק הצרפתי איבד 1.4%. ז'אן קלוד יונקר יפגש היום באתונה עם ראש ממשלת יוון, אנטוניס סאמארס לפני שזה יסע למפגש המשולש של הצמד פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל מחר
 | 
מימושים
המדדים ביבשת אירופה ננעלו היום בירידות שערים לאחר רצף העליות של השבוע האחרון, כאשר נתוני מאקרו מיפן העיבו על השוק.

עם סיום המסחר מדד הדאקס הגרמני איבד 1.01%, הפוטסי הלונדוני ירד 1.42%, הקאק הצרפתי איבד 1.47%, המדד המוביל באיטליה השיל כ-1.1% וה-IBEX 35 הספרדי איבד 2.7% מערכו.

העליות אתמול נשענו על הבנקים על רקע התקוות למהלך קרוב של ה-ECB שיכלול רכישות של המדינות החלשות יותר בגוש תוך שמירה על פער מקסימלי בין התשואות על האג"ח של המדינות השונות. הציפיות חיזקו אתמול גם האירו שעלה לרמה של 1.25 דולר, שיא של כשישה שבועות.

"כעת נראה כי כולם, פרט לבונדסבאנק, שרים מאותו הדף, השוק מחכה כעת לשמוע כל מילה מכיוונו של ז'אן קלוד יונקר שיפגש היום באתונה עם ראש ממשלת יוון, אנטוניס סאמארס לפי שזה יסע למפגש המשולש של הצמד פרנסואה הולנד ואנגלה מרקל שיערך מחר. בו ידונו על האפשרויות להארכה בשנתיים של תוכנית ההתאמה הפיסקאלית בהם צריכה לעמוד המדינה. זה מה שיתן את הטון לקראת הפגישה של ה-ECB בספטמבר ולוועידת האיחוד האירופי, אז נצטרך לשמוע יותר פרטים" אמר מנהל מסחר בגוף המוסדי IG מרקטס.

חברת הכרייה הגדולה בעולם BHP ביליטון דיווחה הבוקר על צניחה של 35% ברווחי השנה שהסתיימה ב-30 ביוני שהסתכמו ב-15.4 מיליארד דולר, אבל עקפה את תחזיות האנליסטים בשוק שהיו לרווח של 14.6 מיליארד דולר. זאת בעיקר על רקע מחיקות שנאלצה לבצע בגין פעילותה בתחום הגז הטבעי מסוג SHALE וכריית הניקל - על רקע צניחת המחירים. בכך מצטרפת החברה למתחרותיה ריו טינטו ואקסטרטה שגם הן דיווחו על ירידה ברווחיות.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה