הברון רוטשילד פתח שורט של 160 מיליון דולר נגד גוש האירו

קרן הריט אותה מנהל הברון הרביעי למשפחה מגדילה בעקביות את ההימור נגד המטבע האירופי ומצטרף לעשירים מופלגים אחרים. חברת הנדל"ן שלו רכשה לאחרונה נכסים של משפחת הון אגדית אחרת
 |  (1)
הברון יעקב רוטשילד
משפחת רוטשילד התפרסמה בעולם כולו כשם נרדף לכסף ועושר אגדי. כשחבר בכיר במשפחה מהמר נגד היבשת שהעשירה את משפחתו, זהו בהחלט אירוע ראוי לציון.

ג'ייקוב רוטשילד, שהוא הברון הרביעי למשפחת רוטשילד מהצד הבריטי שלה, הגדיל לאחרונה את פוזיציית השורט על המטבע האירופי דרך חברת הנדל"ן 'ריט קפיטל פרטנרס'. רוטשילד משמש מנכ"ל קרן הריט ששוויה 1.9 מיליארד אירו מאז 1988. העיתון הבריטי, הדיילי טלגרף, מדווח שהחברה הגדילה את פוזיציית השורט שלה על האירו מרמה של 3% בתחילת השנה לגובה של 7% בסוף יולי. בהתאם לשווי החברה מדובר על פוזיציה של 128 מיליון אירו.

המקורות של העיתון מספרים שנקיטת הפוזיציה אינה מבטאת ראייה שלילית לחלוטין על האירו כמטבע אלא יותר כראייה שלילית בקשר לחולשתו של גוש האירו כולו. זו אינה הפעם הראשונה שהלורד משתמש בהימור על מטבע כדרך לגידור. קרן הריט הגדילה משמעותית את החשיפה שלה לליש"ט הבריטי לאחר הצניחה בו במהלך 2008. כמו כן מחזיקה הקרן ב-53% נכסים דולריים חלק מהם התקבלו לאחר רכישה 37% מנכסי Rockefeller Financial Services (חברה של הנצר לבית רוקפלר, משפחת בעלי הון אגדית אמריקנית).

נזכיר שרוטשילד אינו לבד בהימור שלו נגד האירו. העיתון הבריטי דיווח בשבוע שעבר שממשלת פינלד מתכוננת לפירוק גוש האירו. גם ג'ורג' סורוס, אשף המטבעות הידוע ציין לאחרונה שמנהיגי אירופה עומדים בפני "חלון זמן של 3 חודשים" בלבד להצלת המטבע.
תגובות לכתבה(1):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 1.
  דולר
  אהרון 19/08/2012 11:18
  הגב לתגובה זו
  2 0
  דולר אירו 1 :1 עד סוף השנה ןלאחר מכן 1 דולר יהיה שווה 1.5 רירו
  סגור