שבוע ירוק באירופה; הקאק הצרפתי זינק 1.9%, המידע מסין העיב

נתונים חלשים מהצפוי שפורסמו היום בבוקר בסין העיבו על הבורסות באירופה, שיכלו לסגור שבוע חיובי מאוד אלמלא הירידות הקלות היום
 | 
סגירה לא-מייצגת
יום המסחר בבורסות אירופה ננעל במגמה שלילית, כאשר השווקים נפתחו עם הנתונים המאכזבים מסין שהראו ירידה בייצוא שחרגה מתחזיות האנליסטים. כלכלנים טוענים כי המשקיעים מתחילים לחשוש בדבר האפקטיביות האמיתית של הקלה כמותית, לה השווקים מצפים כל כך בספטמבר. עיני המשקיעים נשואות אל השבוע הבא, בו יתפרסמו נתוני התוצר של גרמניה ושל צרפת.

כל התחזיות פיספסו את האטה ביצוא של חודש יולי בסין. בעוד שכלכלנים ציפו לגידול של 8% ביצוא, הנתון דווקא הצביע על גידול של 1% בלבד, נתון ששלח את העודף המסחרי לקריאה הנמוכה ביותר שלו מאז נובמבר 2009.

עם הנעילה, מדד הדאקס ירד 0.29%, בלונדון מדד הפוטסי השיל 0.08% ובפריז
מדד הקאק איבד 0.61%. הבורסה הספרדית ירדה 1% ומילנו נחלשה 0.61%.

בהסתכלות שבועית, הדאקס עלה 1.46%, הפוטסי התחזק 1.01% והקאק הצרפתי זינק 1.9% כאשר הבורסה במילנו טסה 3.44% השבוע.

מניות האנרגייה היו החלשות ביותר היום באירופה כאשר מחירי הנפט צללו לאחר הדו"ח של סוכנות האנרגיה שאזהירה מפני היחלשות בביקוש הגלובלי.

מנית יצרנית הברזל הגרמנית, ThyssenKrupp AG, זינקה קרוב ל-5% לאחר שהיא הכתה את תחזיות האנליסטים בשורת הרווח, והציגה תחזית מעודדת לשנת 2012.

מנית קומרזבנק, הבנק השני בגודלו בגרמניה, שנסחרת בפרנקפורט נפלה כ-3%לאחר שקיבלה הורדת דירוג. דיווח על כך הבנק מגביל את השקעותיו בסחורות חקלאות לאור ביקורת על עליית מחירי המזון בעולם מעיב גם הוא על המסחר במניה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה