"התירס עוד יגיע ל-10 ד' לבושל, יש לעצור את ייצור הדלק מהסחורה"

מנהלת קרן גידור שמתמחית בסחורות אומרת שצפוי משבר בסחורה שמשמשת לייצור מוצרי יומיום רבים. "היבולים בשנה זו אבודים ואי אפשר להציל אותם".
 |  (3)
חיזוק לכיל
חום האימים שעובר על ארה"ב ושדות הגידולים ממשיך ומחירי הסחורות מטפסים יחד עם הטמפרטורות. התחזיות השחורות לגבי מחיר הסחורה שחיונית כל כך לענפי כלכלה רבים מגיעה עתה לשיא עם צפי להחמרת המצב מפי בכירה בעולם המסחר בסחורות.

רנה הוגרוד, מנהלת קרן גידור שמתמחה בסחורות, ידועה כאנליסטים שאין הרבה אנשים שמכירים את הסחורה בוול סטריט יותר ממנה, אולי בגלל שגדלה במשפחת חקלאים ולמדה יערנות. הוגרוד טוענת שמחיר התירס שכבר זינק בעשרות אחוזים בחודשים האחרונים ועלה ל-8 דולר לבושל, לעומת 5.5 דולר לבושל בתחילת יוני צפוי להגיע למחיר של 10 דולר.

גם אם בארה"ב מרגישים מעט הקלה בחום בימים האחרונים, הודרוג אומרת שכבר מאוחר מדי, "היבולים בשנה זו אבודים ואי אפשר להציל אותם". הסחורה שמשמשת במגוון רחב של מוצרים, החל בממתקים ועד לתרופות פופולריות כמו אספירין ומשחת שיניים.

החקלאים מנסים לעשות כל דבר כדי לעמוד בביקושים הגוברים "החל בהשקיה מוגברת, שימוש בדשנים והנדסה גנטית", הסבירה, "אבל ללא התפתחות משמעותית, אין שום סיבה שלא נראה תירס נסחר ב-10 דולר".

לאור מאמצי המגדלים לשפר את תפוקת האדמה והתירס, אנליסטים צופים מכירות חזקות ליצרניות הדשנים ובהן כיל +0.43% כיל 2,102 +0.43% כיל בסיס:2,093 פתיחה:2,093 גבוה:2,111 נמוך:2,086 תמורה:11,171,128 לעמוד ציטוט חדשות גרפים פרופיל חברה המלצות כתבות נוספות בנושא: . מנית כיל עלתה כ-22% מאז תחילת חודש יוני, בזמן שמחיר התירס ביצע באותה תקופת זמן ראלי של 55%. להלן השוואת גרפים של כיל מול התירס ב-4 החודשים האחרונים:

גרף של כיל מתחילת אפריל
גרף של כיל מתחילת אפריל
גרף של מחיר התירס מתחילת אפריל
גרף של מחיר התירס מתחילת אפריל


נוכח היבול הדל שהיה נמוך בהרבה מהציפיות היא מציעה לבקר את מדיניות הקצאת התירס, "אנחנו חייבים לשנות את מדיניות יעוד התירס לדלק נקי". כיום כשליש מכמות התירס נשלחת לייצור אתנול שמשמש כדלק חלופי לדלק המסורתי. היא מוסיפה ש"בנתיים הממשל לא מראה סימנים של שינוי".

תגובות לכתבה(3):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה
 • 3.
  לקנות מנית אבוגן (ל"ת)
  יוסי 09/08/2012 09:33
  הגב לתגובה זו
  1 0
  סגור
 • 2.
  הקפאת מחיר
  החקלאי 08/08/2012 13:19
  הגב לתגובה זו
  1 0
  אז אם כל הנתונים הללו נכונים, הכיצד Potash לא עולה ומדשדשת סביב 45 דולר ? גם כיל מגמגמת סביב 45 ש"ח . איפה נתוני גידול מכירות ועליית מחירים של אשלג, המהווה מרכיב מרכזי בחומרי דישון לשם הגדלת תפוקות? אם בארה"ב בצורת זה ישפיע מיידית על מדינות המייבאות תירס. המחיר של התירס עולה (בגלל היצע נמוך) ואילו מחיר התשומות העוזר להעלאת תפוקות נשאר נמוך. לא ברור.
  סגור
 • 1.
  יחגגו לנו על הקורנפלקס (ל"ת)
  גנבים 08/08/2012 12:38
  הגב לתגובה זו
  0 0
  סגור