גורם בפרשת הליבור: "הרצונות להגיע להסדר הם חזקים"

לאחר שברקליס היה הבנק הראשון בפרשת הלייבור שהגיע לפשרה עם הרגולטורים, קבוצה נוספת של בנקים מעוניינת להגיע גם לפשרה. המכשול העיקרי: הססנות הבנקים לעבוד יחד באווירה שנוצרה עקב החקירות
 | 
(צילום: Getty images Israel)
לאחר שברקליס היה הבנק הראשון בפרשת הלייבור שהגיע לפשרה עם הרגולטורים ושילם קנס 453 מיליון דולר, קבוצה נוספת של בנקים הנחקרים בפרשה מעוניינת להגיע גם לפשרה שתמנע מהם עונש כבד.

גורמים המקורבים לבנקים המדוברים ציין: "אמנם הדיונים בנושא הם ראשוניים וזה עדיין לא ברור האם הרגולטורים יכנסו לשיחות הללו, אבל הרצונות להגיע להסדר עם הרגולטורים הם חזקים".

כרגע לא ברור איזה מהבנקים המעורבים יהיו חלק מהפשרה הפוטנציאלית כאשר בין הבנקים הנחקרים נמצאים סיטי גרופ, HSBC, דויטשה בנק וג' פי מורגן. אף אחד מהבנקים לא סיפק תגובה לידיעה.

המכשול העיקרי שעומד בפני השגת הפשרה הוא הססנות הבנקים לעבוד יחדיו תחת האווירה שנוצרה עקב החקירות. "המשא ומתן בין המעורבים יכול לקחת זמן רב והפתרון רחוק מלהיות מושג", אמר אחד הבנקאים.

בדומה לנציגי הבנקים, גם הרגולטורים המרכזיים בפרשה, הוועדה הפדרלית האמריקאית למסחר באופציות עתידיות (CFTC), והרשויות לשרות פיננסי בבריטניה לא ספקו תגובה.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה