הכלכלה בסין התרחבה ב-7.6% הרבעון - הלחץ להשיק תוכניות תמריצים עולה

"אנו נותרים משוכנעים כי הרבעון השני היה מעין 'רצפה' של הדרדרות הכלכלה בסין", הממשלה הסינית פרסמה אוסף נתונים היום; הייצור התעשייתי איכזב לעומת המכירות הקמעונאיות שהפתיעו
 | 
כל הנתונים החשובים:
קצב הצמיחה בכלכלה הסינית האט זה הרבעון השישי ברציפות לרמתו הנמוכה ביותר מאז פרוץ המשבר הכלכלי. הלחץ על ראש הממשלה הסיני, וון ג'יאבאו, להשיק תוכנית תמריצים נוספת במדינתו גובר.

התוצר המקומי הגולמי (תמ"ג) התרחב בקצב של 7.6% במהלך הרבעון השני של השנה, כך מסרה הרשות המרכזית לסטטיסטיקה בביג'ינג. קצב הצמיחה הסיני, נמוך יותר כאמור, גם מקצב הצמיחה ברבעון הראשון שעמד על שיעור של 8.1% וגם מתחזיות האנליסטים שציפו כי הצמיחה הסינית ב-Q2 תעמוד על שיעור של 7.7%.

"העובדה כי המידע מראה חולשה עקבית, שלא כמו צלילה פתאומית, מראה כי קובעי המדיניות צפויים להמשיך בהתאמות מוניטריות כפי שעשו עד עכשיו, אך לא נראה כי יאמצו מדיניות תמריצים אגרסיבית לאור הנתונים בטווח הקצר." אמר ראמין טולוי, מייסד שותף בפירמת ניהול נכסים מסינגפור.

הכלכלן הראשי בבנק נומורה לענייני סין, זיווי זאנג, אמר כי מתוך 32 מדדי הבנק עליהם הם עוקבים, כמעט שני שליש הראו צמיחה מהירה בין חודש אפריל למאי.

"כשיש עירוב של נתונים חיוביים ונתונים שליליים, זוהי נקודת מפנה טיפוסית בכלכלה, ואכן אנו נותרים משוכנעים כי הרבעון השני היה מעין 'רצפה' של הדרדרות הכלכלה בסין" אמר זאנג בתגובה לנתונים מהיום, והוסיף כי "יש גם סימנים שההקלה המוניטרית החלה לצבור תאוצה במהלך חודש יוני".

הייצוא

הייצוא בענק הסיני גדל במחצית הראשונה של 2012 בקצב של 9.2%, נתון חיוור לעומת הצמיחה בייצוא במחצית הראשונה של 2011, שעמדה על 24%. נראה כי ההאטה וצעדי הצנע שננקטים באירופה וספקולציות בשוק הדיור הסיני מעיבים על קצב המשלוחים שיוצאים מסין.

המכירות הקמעונאיות

המכירות הקמעונאיות בסין בחודש יוני צמחו בשיעור שנתי של 13.7%, מעל לתחזיות האנליסטים שציפו לשיעור של 13.5%, ומתחת לנתון של חודש מאי שעמד על צמיחה של 13.8%.

הייצור התעשייתי

נתון הייצור התעשייתי בסין איכזב מעט, בקצב שנתי בחודש יוני צמח הייצור התעשייתי בסין בשיעור של 9.5%, אכזבה קלה אל מול תחזיות האנליסטים שחזו צמיחה רבה יותר בשיעור של 9.9%, וירידה של 0.1% מהנתון של חודש מאי שעמד על התרחבות של 9.6% בייצור התעשייתי בסין.
תגובות לכתבה(0):

התחבר לאתר

נותרו 55 תווים

נותרו 1000 תווים

הוסף תגובה

תגובתך התקבלה ותפורסם בכפוף למדיניות המערכת.
תודה.
לתגובה חדשה
תגובתך לא נשלחה בשל בעיית תקשורת, אנא נסה שנית.
חזור לתגובה